• Науковці реконструювали фігурку лева віком 40 тисяч років

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 2 липня 2015 року

Фігурка лева, що більше 80 років зберігалась у музеї Тюбінгену, Німеччина, знайшла свою половинку.

Вирізана із кістки мамонта скульптурка була знайдена під час розкопок в печері Фогельхерд на південному заході Німеччини у 1931 році. Вік фігурки лева вражає уяву — їй близько 40 тисяч років.

Раніше дослідники вважали, що це барельєф, але нова знахідка змусила їх переглянути свої припущення. Виявилось, що прадавня фігурка була об’ємною. Дослідникам вдалося знайти фрагмент правої частини зображення — морду лева. Реконструйовану прадавню статуетку виставлять на огляд у музеї Тюбінгенського університету з 30 липня.

«Це один з найвідоміших витворів мистецтва доби Льодовикової ери, і до нинішніх днів ми думали, що це барельєф, унікальний серед подібних знахідок. Реконструйована статуетка являє собою повнооб’ємну скульптуру», — говорить Ніколас Конард, фахівець із доісторичної та середньовічної археології Тюбінгенського університету.

Цінний фрагмент — половинка, якої бракувало, — була знайдена завдяки проведенню нових розкопок і перегляду архівів знахідок печери Фогельхерд. Окрім фігурки лева віком 40 тисяч років, у печері є й інші унікальні статуетки — мамонта, коня, а також чоловіка із головою лева. Вони є найстарішими із подібних знахідок і були обережно склеєні реконструкторами із тисяч знайдених фрагментів.

«Той майданчик дав багато об’єктів, які показують розвиток ранніх символічних предметів, які належать до періоду, коли сучасні люди прибули до Європи і витіснили тамтешніх неандертальців», — говорить Ніколас Конард.

Крім того, за словами дослідника, були знайдені навіть докази того, що тодішні люди займались музикою.

Тепер печери, які розташовуються на гірському масиві Швабський Альб у Німеччині, пропонують внести до списку пам’яток ЮНЕСКО.


Читайте також:
Давні люди жили поруч із небезпечними шаблезубими кішками
Топ-10 прадавніх істот, що населяли Євразію
Неандертальці, на відміну від звірів, ховали своїх мерців


Представляємо вашій увазі інші артефакти, знайдені у печері Фогельхерд:
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...