• Як на фото виглядає хвиля світла

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 28 лютого 2016 року

Протягом кількох десятиліть вчені намагались довести, що світло проявляє себе і як окремі часточки, і як хвиля. Нарешті це здійснили науковці із Федеральної політехнічної школи Лозанни, Швейцарія, — їм вдалося сфотографувати хвилі світла.

В результаті складних маніпуляцій із електронами, фотонами та металевим нанопроводом, в результаті зіткнення двох хвиль світла, що рухаються у протилежні боки, утворюється третя хвиля, що ніби застигла на місці. Таку хвилю, що являє собою ніби «відбитки пальців» хвилі світла, і вдалось сфотографувати дослідникам.

І хоча в цьому експерименті світло в першу чергу виступає у формі хвилі, в той самий час воно проявляється і як часточки. Коли електрони наближаються до фотонів і стикаються з ними, в результаті цього з’являються кванти. Сама поява квантів свідчить про те, що світло проявляє себе і як часточки, і як хвилі.

«Цей експеримент показує нам, що вперше ми можемо безпосередньо сфотографувати [явища] квантової механіки — та їхню парадоксальну природу», — говорить Фабріціо Карбоне, голова групи науковців.

Матеріали дослідження були опубліковані в журналі Nature Communications.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...