ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна посіла 35-е місце у світі зі свободи переміщень

Велика Епоха
Три демократичні азійські країни - Японія, Сінгапур та Південна Корея - посіли перші три місця серед найвпливовіших проїзних документів у світі. Японія посіла перше місце з безперешкодним доступом до 193 країн, за нею йдуть Сінгапур і Південна Корея зі 192 доступними напрямками. (ShutterStock)

Японія займає 1-е місце, Великобританія – 6-те, а Тайвань – 34-те.

Гонконзький паспорт посів 18 місце серед найкращих у світі проїзних документів, з безперешкодним в'їздом до 171 пункту призначення, згідно з останнім рейтингом лондонської імміграційної консалтингової компанії Henley & Partners.

Японський паспорт знову зайняв перше місце, забезпечивши безперешкодний в'їзд до 193 країн.

Сінгапур і Південна Корея розділили друге місце з безвізовим в'їздом до 192 країн. Власники паспортів із цих країн можуть відвідати 192 країни світу з безвізовим чи візовим доступом на вимогу.

Україна посіла 35-е місце зі 144 безвізовими напрямками, а Росія - 50-е місце зі 119 безвізовими напрямками.

Щоквартальний звіт, опублікований 19 липня, ранжує паспорти кожної країни за кількістю напрямків, які їхні власники можуть відвідати без попередньої візи. Індекс паспортів Henley порівнює безвізовий доступ 199 різних паспортів до 227 туристичних напрямків.

Великобританія та США посіли шосте та сьоме місця з безперешкодним доступом до 187 та 186 країн відповідно.

Канада, Австралія, Чеська Республіка, Греція та Мальта розділили восьме місце у рейтингу.

У релізі від 19 липня, що оголошує про складання рейтингу, компанія Henley & Partners заявила, що дослідження, проведене шляхом порівняння безвізового доступу країни з її показником Глобального індексу миролюбності, показало сильну кореляцію між паспортною силою країни та її миролюбністю.

Найнижчі позиції у рейтингу

Країни, які посіли найнижчі позиції, переважно представлені недемократичними країнами, а Афганістан отримав найнижчий бал із 27 напрямків, доступних за безвізовим режимом або візою після прибуття.

Стівен Клімчук-Масіон, науковий співробітник Школи бізнесу Саїд при Оксфордському університеті, у своєму релізі зазначив, що цінність паспорта набула нового значення у світлі посилення глобальної турбулентності, викликаної такими факторами, як пандемія, війна, інфляція та політична нестабільність.

"Зараз, як ніколи, помилково думати, що паспорт — це просто проїзний документ, який дозволяє дістатися з пункту А до пункту Б", — сказав він.

"Відносна сила або слабкість конкретного національного паспорта безпосередньо впливає на якість життя власника паспорта і навіть може бути питанням життя та смерті за певних обставин".

У релізі також зазначається, що, за даними Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA), власники паспортів з найбільшим глобальним доступом, а саме з азійсько-тихоокеанського регіону, "найбільш обмежені та неохоче користуються своєю свободою подорожей".

Попит на міжнародні пасажирські перевезення в Азійсько-тихоокеанський регіон сягнув лише 17 відсотків від рівня, що існував до початку епідемії, йдеться у заяві. За останні два роки попит у регіоні коливався на рівні близько 10 відсотків, тоді як Європа та Північна Америка відновилися приблизно до 60 відсотків від рівня міжнародних поїздок до пандемії.

===

Новини по темі: