ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На Шрі-Ланці заарештовано російський літак

Велика Епоха
Логотип російської авіакомпанії «Аерофлот» (Фото Patrick Pleul/dpa-Zentralbild/dpa)

Захоплення літака російської авіакомпанії «Аерофлот» у Шрі-Ланці викликало суперечку між Росією та острівною державою Південної Азії. Бандаранаїке, найбільший аеропорт Шрі-Ланки, у суботу заперечував, що уряд Коломбо організував захоплення Airbus A330. Це питання має «чисто комерційний характер», і немає причин для втручання уряду, заявила адміністрація аеропорту.

Російський літак був конфіскований у четвер за розпорядженням Комерційного суду в Коломбо. Рейс SU289, на борту якого перебували 191 пасажир та 13 членів екіпажу, було зупинено незадовго до зворотного вильоту до Москви. В основі лежить суперечка з ірландською авіакомпанією, слухання з якої відбудуться в середу.

Вищого посланця Шрі-Ланки в Москві викликали в п'ятницю в МЗС Росії, де йому було передано «рішучий протест», повідомило російське державне інформаційне агентство ТАРС.

Літак був припаркований у міжнародному аеропорту Коломбо на півночі країни, а пасажири були розміщені у готелях.

Аерофлот призупинив усі міжнародні польоти у березні після того, як західні країни запровадили масштабні санкції у зв'язку з війною в Україні. Польоти в Коломбо відновилися у квітні. Російське авіаційне відомство рекомендувало авіакомпаніям, що літають на орендованих за кордоном літаках, призупинити закордонні рейси, щоб уникнути конфіскації.

Чи пов'язане вилучення судна SU289 із цими санкціями, залишається незрозумілим.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH