ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ми можемо нарешті сказати канцлеру Шольцу "Дякую!", — заявив український посол

Велика Епоха
Посол України Андрій Мельник неодноразово звинувачував уряд Німеччини у надмірній стриманості під час постачання зброї в останні місяці. (Soeren Stache/dpa)

Крига "скресла", каже український посол Мельник після заяви Берліна про постачання Києву сучасної системи протиповітряної оборони. Це означає "поворотний момент для України".

Посол України Андрій Мельник привітав оголошення про нові поставки німецької зброї до його країни.

"Ми раді, що нарешті все зарухалося і що крига скресла", — сказав Мельник газетам "Stuttgarter Zeitung" та "Stuttgarter Nachrichten". "Ми майже три місяці працювали за лаштунками, зокрема над системою Iris-T, і тепер ми сподіваємося, що виробництво буде завершено влітку, навчання розпочнеться в серпні, а використання може розпочатися в жовтні".

У бесіді з "Wirtschaftswoche" Мельник говорив про "справжній прорив".

Що Німеччина має намір постачати

У середу канцлер Олаф Шольц (СДПН) у Бундестазі, пообіцяв Україні постачання сучасної системи ППО, а саме Iris-T від виробника Diehl. Україна вже давно вимагає постачання систем винищувачів, вертольотів, ракет чи безпілотників.

Крім того, Німеччина хоче надати чотири реактивні системи залпового вогню із запасів бундесверу та сучасний радар стеження для визначення розташування артилерійських позицій.

Мельник: Ми сподіваємось на більш сучасні системи зброї з Німеччини

"Ми можемо нарешті від усього серця сказати канцлеру Шольцу: Дякую!", — сказав Мельник в інтерв'ю Wirtschaftswoche."Зараз можна говорити про переломний момент для України. Ми сподіваємось на більш сучасні системи зброї з Німеччини".

Протягом останніх місяців він неодноразово звинувачував уряд Німеччини в тому, що він занадто неохоче постачає зброю для боротьби України проти російської агресії. За даними Wirtschaftswoche, Мельник назвав вартість системи Iris-T в 140 мільйонів євро за штуку.

Є надія, що німецький уряд підтримає замовлення додаткових систем Iris та погодиться на своєчасне постачання нових танків у найближчому майбутньому, повідомив Мельник газетам "Stuttgarter Zeitung" та "Stuttgarter Nachrichten". ""Marder" і "Leopard 1" залишаються на порядку денному для нас, і ми очікуємо швидкого дозволу від федерального уряду".

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH