ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія попередила про пряме військове протистояння між нею і США

Велика Епоха
Джо Байден та Володимир Путін. (JIM WATSON, GRIGORY DUKOR/AFP via Getty Images)

Москва попередила про пряме військове протистояння між США та Росією після оголошення нових поставок американської зброї в Україну. «Будь-які постачання зброї, які продовжуються і збільшуються, підвищують ризик такого розвитку подій», — заявив у середу агенції РІА «Новости» заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков.

США мають намір «вести війну до останнього українця, щоб завдати, як вони кажуть, стратегічної поразки Росії», додав заступник міністра закордонних справ. «Це безпрецедентно та небезпечно».

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков також розкритикував постачання зброї, про яке оголосили США. Таким чином, Вашингтон «навмисно підливає олії у вогонь», сказав Пєсков у середу в Москві. «Такі постачання не сприяють бажанню українського керівництва відновити мирні переговори».

Пєсков також прокоментував рішення ЄС щодо санкцій, яке включає часткове ембарго на російську нафту. «Санкції вплинуть на Європу, на нас і на весь світовий енергетичний ринок», — сказав представник Кремля, додавши, що зараз відбувається «переорієнтація» російської економіки, «що дозволить [Росії] мінімізувати негативні наслідки».

У вівторок США вже оголосили про постачання Україні сучасних реактивних систем залпового вогню. Київ запевнив, що не буде атакувати цілі на російській території за допомогою артилерійської системи HIMARS американського виробництва, заявив Білий дім.

Канцлер Олаф Шольц прямо послався на цю обіцянку у своїй промові в Бундестазі та оголосив, що підтримає постачання зі США. Однак він поки що не повідомив жодних подробиць.

Президент США Джо Байден у своїй статті для New York Times написав, що сучасні ракетні системи мають дозволити Україні точніше вражати «важливі цілі на полі бою».

Водночас Байден запевнив: «Ми не хочемо війни між НАТО та Росією». США також не намагалися повалити президента Росії Володимира Путіна. Але якби Росії не довелося заплатити високу ціну за напад на Україну, це могло б призвести до кінця, заснованого на правилах міжнародного порядку, і до катастрофічних наслідків у всьому світі.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH