ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Міністр оборони заявив, що Великобританія передасть Україні ракетні системи, здатні вражати цілі на відстані 80 км

Велика Епоха
Російські танки в місті Попасна Луганської області, Україна, 26 травня 2022 року. (Alexander Ermochenko / Reuters)

Великобританія направить в Україну реактивні системи залпового вогню, щоб допомогти захиститися від Росії, заявив у середу міністр оборони Великої Британії Бен Воллес, повідомило CNN.

Великобританія відправить пускові установки M270, які здатні вражати цілі на відстані до 80 кілометрів, забезпечуючи "значне посилення можливостей українських військ", йдеться у заяві британського Міністерства закордонних справ.

Цей крок був "тісно скоординований" із рішенням Сполучених Штатів надати Україні свою високомобільну артилерійську ракетну систему (HIMARS) — варіант реактивних систем залпового вогню, додається в заяві.

"Великобританія виступає на боці України і відіграє провідну роль у постачанні її героїчним військам життєво важливої зброї, необхідної для захисту своєї країни", — сказав Воллес.

У міру того, як змінюється тактика Росії, має змінюватись і наша підтримка України". Ці високоефективні реактивні системи залпового вогню дозволять нашим українським друзям краще захистити себе від жорстокого застосування Росією далекобійної артилерії, яку путінські війська використовують без розбору, щоб зрівняти міста із землею".

Британський уряд також заявив, що українські війська пройдуть навчання з використання пускових установок у Великій Британії, щоб їхня ефективність була максимальною.