ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Понад 6,4 мільйона людей залишили Україну, але кількість тих, хто повернувся, зростає

Велика Епоха
Біженці з України після прибуття до Пшемисля, Польща. (Christoph Soeder/dpa)

За даними агентства ООН у справах біженців UNHCR, понад 6,4 мільйона українців виїхали з країни з початку війни 24 лютого. Як повідомила організація «Welt am Sonntag», станом на 19 травня більшість із них перебралася до сусідніх країн — Польщі (3,4 мільйона), Румунії (943 тисячі), Угорщини (627 тисяч) та Росії (888 тисяч). Що стосується країн, які не є сусідами, то організація не називає точних цифр, але серед основних країн, які приймають біженців, називає Німеччину, Чеську Республіку та Італію.

Це збігається з офіційною інформацією відповідних держав. У Німеччині, за даними Федерального міністерства внутрішніх справ, понад 700 000 українських біженців уже зареєстровано в Центральному реєстрі іноземців. Міністерство внутрішніх справ Чехії говорить про 348 000 зареєстрованих біженців, а Міністерство внутрішніх справ Італії — про 118 000 «осіб, що прибули» з України (станом на 18 травня).

Ці цифри є приблизними. У Німеччині, наприклад, деякі українці ще не зареєстровані у Центральному реєстрі іноземців, але, вочевидь, багато хто вже виїхав чи повернувся додому.

За даними УВКБ ООН, понад 6,4 мільйона перетинів кордону з України з початку війни компенсуються 1,9 мільйонами в'їздів в Україну з-за кордону. Однак це не завжди постійні репатріанти, а й люди, які повертаються лише на короткий час.

За даними прикордонної служби до Польщі щодня прибуває понад 20 000 людей з України. Тим часом кількість тих, хто від'їжджає, перевищує кількість тих, хто прибуває. Наприклад, у четвер було зафіксовано 27 000 повернених у порівнянні з 22 000 прибулими до Польщі. За день до цього 21 500 українців в'їхали до Польщі, а 28 000 повернулися в Україну.