ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Аналітик Христо Грозєв: еліти ГРУ та ФСБ вважають, що Путін програв війну. Вони розглядають переворот як реальну можливість

Велика Епоха
Володимир Путін на параді на честь Дня Перемоги. (Скриншот)

Вищі чини служби безпеки Володимира Путіна розуміють, що війна в Україні "програна" і що переворот є реальною можливістю, передбачає болгарський аналітик Христо Грозєв.

Грозєв, експерт з російського простору вважає, що еліти ГРУ та ФСБ з найбільшою ймовірністю спробують скинути Путіна, бо вони знають правду про те, що відбувається на місцях.

За його словами, представники цих еліт вже шукають способи вивезти свої гроші та сім'ї з країни напередодні падіння Путіна.

Говорячи з Радіо Свобода про те, що може спровокувати переворот, Грозєв сказав, що момент може настати, якщо (чи коли) Путін накаже своїм генералам завдати ядерного удару.

"Якщо Путін вирішить віддати наказ про застосування ядерної зброї, він має бути впевнений, що всі по ланцюжку виконають цей наказ. Якщо хтось не підкориться, то це буде сигналом непослуху. І, можливо, навіть фізична смерть Путіна. Поки він не буде впевнений, що всі підкоряться, він не віддасть цього наказу", — сказав він.

Грозєв вважає, що подібні побоювання заважають Путіну віддати наказ про загальну мобілізацію російських збройних сил та населення. Такий наказ дозволив би йому значно збільшити кількість військ в Україні, можливо, змінивши хід війни на свою користь.

Але цей наказ також викличе "соціальний вибух" серед простих росіян, стверджує Грозєв, оскільки це означатиме визнання того, що "спеціальна військова операція", яку Путін досі представляв як приголомшливий успіх, провалилася.

Не вдаючись до ядерної зброї чи загальної мобілізації, Росія практично не має шансів виграти війну, стверджує болгарин.

"Еліта безпеки розуміє це, і саме тому вони, швидше за все, намагатимуться повалити свого лідера", — додав він.

Грозєв також сказав, що з початку війни скоротилися польоти Міністерства оборони до передбачуваного командно-контрольного бункеру під Уфою.

"Ці елітні польоти, які ми фіксували місяць тому, зараз не такі інтенсивні", — сказав він.

Грозєв сказав, що високопосадовці ФСБ — головного російського відомства внутрішньої безпеки — та управління військової розвідки ГРУ готуються до життя після Путіна.

"Інтелектуальна сторона ГРУ", ті, хто має "повний інтелект", розуміють, в якій трясовині знаходиться Путін. А також еліта ФСБ, яка знає конкретну кількість втрат серед російських військ та розуміє, що матері, дружини, сестри загиблих або зниклих безвісти російських солдатів не перестають ставити запитання. Вони знають, що ця ситуація врешті-решт вийде з-під контролю.

Це ті частини сил безпеки, які знають про небезпеку режиму, і вони самі зараз готуються до майбутнього. Деякі з них шукають можливість вивезти свої сім'ї з Росії, всі вони шукають способи обміняти накопичені гроші (у багатьох випадках корупційні) у долари та євро.

"Це вже свого роду зрада цих людей, тому що вони не виконують ідеологічні накази Кремля, а готуються до альтернативної реальності", — пояснив Христо Грозєв.