ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Глава Microsoft стверджує, що «перші снаряди» у війні в Україні були випущені ФСБ, ГРУ та СЗР у кіберпросторі

Велика Епоха
Хакер (politia.md)

Генеральний директор Microsoft Бред Сміт заявив, що «перші снаряди» у війні в Україні були випущені в кіберпросторі, коли російські спецслужби — ФСБ, ГРУ та СЗР — запустили шкідливу програму під назвою FoxBlade, націлену на ключові об'єкти інфраструктури, за кілька годин до початку бойових дій, повідомляє The Guardian.

Виступаючи в Лондоні, Бред Сміт заявив, що це свідчить про те, що початок конфлікту ознаменував «першу у світі велику гібридну війну», яка почалася з атаки, націленої на «300 об'єктів усередині українського уряду» у координації з «наступом російської армії».

Незрозуміло, наскільки сильно вплинула російська кібератака, але глава Microsoft сказав, що цього разу Росія «точніше націлила» своє шкідливе ПЗ, на відміну від вірусу Notpetya у 2017 році, який поширився по всьому світу і торкнувся навіть російських систем.

Кібероперації продовжували розвиватися як до, так і під час конфлікту. Вони почалися з хвилі атак, спрямованих на відключення вебсайтів у січні та лютому, які були покликані «вести психологічну війну» проти українського населення та переконати його в тому, що у нього «немає шансів перемогти у цій війні».

Коли почалася війна, це перетворилося на точне націлювання на «низку критичних секторів». Але тепер росіяни перейшли до поєднання звичайних і кібератак, що, за словами Сміта, є «новою формою війни в кіберпросторі».

У ході конфлікту було «40 різних хвиль руйнівних атак» проти сотень різних цілей, додав чиновник.

«Ми бачили, як за лічені дні росіяни пройшли шлях від руйнування мережі на атомній електростанції до нападу на цю атомну електростанцію», — додав Сміт, очевидно, маючи на увазі об'єкт у Запоріжжі, захоплений росіянами у березні.

Microsoft бере активну участь у наданні допомоги Україні, надавши Києву безплатні послуги на суму 100 мільйонів доларів, сказав Сміт. За тиждень до початку війни Сміт стверджував, що компанія допомогла міністерствам уряду перемістити 16 систем з 17 зі своїх фізичних серверів в офіційних будівлях у хмару, щоб вони могли пережити бомбардування.