ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Хвиля безробіття може вдарити по китайському режиму

Велика Епоха
Сі Цзіньпін та Лі Кецян (праворуч) на церемонії відкриття Всекитайських зборів народних представників Комуністичної партії Китаю 5 березня 2022 року. (Leo Ramirez/AFP)

З кінця квітня прем'єр-міністр Китаю Лі Кецян на різних зборах тричі згадав проблему зайнятості в країні. Рівень безробіття в Китаї за березень став найвищим за останні два роки.

Як повідомила гонконзька газета Ming Pao, 27 квітня і 11 травня під час виконавчих зустрічей Держради КНР Лі Кецян наголосив на важливості «посилення політики стабілізації робочих місць та сприяння зайнятості», а також зажадав, щоб «фіскальна та грошово-кредитна політика була орієнтована на забезпечення зайнятості ». 7 травня під час всекитайської відео конференції, присвяченої проблемі безробіття, Лі Кецян заявив, що «поточна ситуація із зайнятістю складна та серйозна».

Ситуація із зайнятістю у КНР продовжує погіршуватися. Одна з причин у тому, що епідемія COVID-19 та російсько-українська війна посилили тиск на економіку Китаю. Друга причина — це кількість випускників коледжів та університетів у Китаї в 2022 році, яка, як очікується, складе 10,76 млн, і вперше перевищить позначку в 10 тисяч (річне збільшення становитиме 1,67 млн ​​осіб).

Заступник керівника управління Міністерства освіти, завідувача студентів ВНЗ, У Айхуа визнав, що випускники китайських коледжів та університетів цього року можуть зіткнутися з численними труднощами при працевлаштуванні, причому труднощів буде більше, ніж у випускників у 2020 році.

Згідно з офіційними даними Пекіна, рівень безробіття в КНР у березні зріс до 5,8%, що є найвищим показником із травня 2020 року. Однак багато спостерігачів вважають, що реальні цифри набагато вищі.

Раніше Лі Кецян говорив, що в усій країні 200 мільйонів людей мають «гнучку зайнятість». "Гнучка зайнятість" — це новий термін, придуманий компартією Китаю, який відноситься до людей, які не мають постійної роботи.

Хоча китайський прем'єр б'є тривогу з приводу зростання безробіття в країні, використовуючи різкі формулювання, при цьому він поки жодного разу не згадав про політику «нульової терпимості», яку проводить Сі Цзіньпін щодо вірусу COVID-19 та її яскраво вираженого негативного впливу на економіку країни.

У той час як більшість країн поступово повертаються до нормального життя, влада КНР продовжує вводити локдауни, закриваючи на карантин цілі мегаполіси і жорстко придушуючи будь-яку критику своєї політики всередині країни.

Так, 5 травня на засіданні Постійного комітету Політбюро Сі Цзіньпін наголосив, що необхідно неухильно дотримуватися політики «нульової терпимості» і «рішуче боротися з усіма промовами та вчинками, що спотворюють, що ставлять під сумнів і заперечують політичний курс проти епідемії в Китаї».

Розбіжності між Сі Цзіньпіном та Лі Кецяном давно вже привертають увагу спостерігачів.

Як повідомило видання Bloomberg, старший аналітик американського дослідницького інституту Rhodium Group Джордан Шнайдер розповів, що Лі Кецян "представляє технократів у системі управління", що він сильно розчарований у політиці "нульової терпимості", і закликає "враховувати економічні аспекти та питання охорони здоров'я".

Експерт з питань Китаю Хен Хе вважає, що Сі Цзіньпін так сильно захищає свою політику щодо COVID-19 через запеклу боротьбу у верхівці компартії, де далеко не всі згодні з її доцільністю.

За матеріалами Epoch Times

===