Середа, Січ 19, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Китай закриває третій за величиною у світі торговий порт, ризикуючи порушити міжнародне постачання

П'ятниця, 14 січня 2022 року

Контейнери чекають навантаження в порт Нінбо, 9 червня 2005 року, південно-східна провінція Китаю Чжецзян. (Frederic J. Brown/AFP via Getty Images)

Промислове місто Нінбо в Китаї, де знаходиться третій за величиною контейнерний порт у світі, закрите на карантин через недавній спалах Covid-19. Експерти кажуть, що заходи щодо стримування призведуть до подальшого порушення глобального ланцюга постачання.

За повідомленням китайських державних ЗМІ Global Times, місто Нінбо в провінції Чжецзян знаходиться на карантині, в ньому виявлено щонайменше 23 випадки зараження коронавірусом. Вважається, що спалах був зосереджений у районі Бейлун, центральній частині порту Нінбо. Тому багато місцевих водіїв вантажівок та основний портовий персонал перебувають дома без права виходити.

Через політику «динамічного нульового Covid» район Бейлун знаходиться у надзвичайній ситуації І рівня з 16:30 1 січня, одразу після підтвердження кількох випадків зараження.

За даними Національної комісії охорони здоров'я Китаю, райони, де спалахнула епідемія, були поділені на закриті, контрольовані чи профілактичні зони залежно від рівня ризику передачі. Тому вони слідують різним протоколам.

Наразі закриті та контрольовані території Бейлунського району займають площу 4,66 км2, на яких проживає 37 000 осіб. Люди на закритій території поміщені на повний карантин, їм категорично заборонено залишати свої будинки, всі підприємства закриті, а предмети першої необхідності доставляються додому. У контрольовані зони дозволяється входити лише основному персоналу, але не виходити, слідуючи протоколу «не виходити без необхідності».

Порт Нінбо-Чжоушань є другим за величиною контейнерним портом у Китаї та третім у світі. Він зафіксував пропускну спроможність 1,1 мільярда тонн вантажів упродовж трьох років поспіль. Район Бейлунь є основною зоною порту Нінбо-Чжоушань, а його закриті та контрольовані зони знаходяться поряд із вантажними терміналами.

Ningbo Marine, китайська вантажна судноплавна компанія, заявила, що блокування має величезний вплив на короткостроковий імпорт та експорт у районі порту Бейлунь та всього порту Нінбо-Чжоушань. Справді, основний портовий персонал та водії вантажівок "ув'язнені". Крім того, на закритих територіях тимчасово перекрито основні дороги, що ведуть у портове місто та виїжджають з нього, а також багато автомагістралей та під'їзних шляхів до терміналів.

За даними місцевого каналу новин Нінбо, в районі Бейлунь знаходиться понад 20 000 вантажівок, але тільки 7 600 з них отримали спеціальні пропуски для в'їзду і виїзду з порту.

Згідно зі звітом, блокування галузі вантажоперевезень у повіті Бейлунь вплине не лише на зовнішню торгівлю та вантажні перевезення, а й на морські перевезення та логістику усієї провінції Чжецзян.

У рамках антиковідних перевірок Комуністичної партії Китаю люди, які відвідали міста із середнім або високим рівнем ризику за останні два тижні, віднесені до особливої ​​категорії. Водночас люди, які відповідають цьому критерію, у більшості регіонів Китаю повинні бути закриті на термін від 14 до плюс 7 днів для контролю.

Хоча стримування великих китайських міст для боротьби з епідеміями викликало занепокоєння у багатьох вантажних компаній і трейдерів по всьому світу, порти в районі Бейлун Нінбо продовжують в основному працювати. Крім того, місто Нінбо прийняло конкретні контрзаходи, щоб забезпечити безперервну роботу своїх портів, попри невдачі.

Китайський новинний сайт вантажних перевезень One Shipping заявив, що китайські зовнішньоторговельні, експедиторські та логістичні компанії мають підготуватися до «найгіршого сценарію», оскільки затримки вантажів та затори збільшуватимуться.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr

Comments   

загрузка...