Понеділок, Січ 24, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Росія розгортає ракетну систему поблизу островів, на які претендує Японія

Субота, 4 грудня 2021 року

Пускова установка ракети "Бастіон" розташована на острові Матуа, що входить до ланцюга Курильських островів, у Росії, 2 грудня 2021 року. (Пресслужба Міністерства оборони РФ через AP)

Міністерство оборони Росії заявило, що воно розгорнуло береговий ракетний комплекс "Бастіон" з дальністю дії до 500 кілометрів на безлюдному вулканічному острові Матуа на Курильських островах, поблизу островів, на які претендує Японія, називаючи ці острови "Північні території".

У заяві від 2 грудня міністерство повідомило, що екіпажі ракетних комплексів "Бастіон" були вперше розгорнуті та заступили на чергування на Матуа, а військовослужбовці ведуть цілодобове спостереження за прилеглою акваторією та протоками.

Міністерство заявило, що все "обладнання, особовий склад та матеріальна база були доставлені до острівної зони десантним кораблем Приморської флотилії різнорідних сил Тихоокеанського флоту".

Міністерство також розмістило відеозапис, на якому видно, як масивні ракетоносці перебираються на берег з десантних кораблів і їдуть уздовж узбережжя вулканічного острова, щоб посісти вогневі позиції в рамках навчань.

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія має суверенне право розміщувати свої збройні сили в будь-якій частині своєї території, де вона вважає за потрібне, повторивши заяву Кремля, зроблену в липні, коли Токіо висловив дипломатичний протест проти візиту російського прем'єр-міністра Михайла Мішустіна на ланцюг спірних островів.

Пєсков сказав, що Верховний головнокомандувач схвалив розгортання ракет. Однак він підтвердив, що Росія цінує свої двосторонні відносини з Японією і що країна має намір урегулювати територіальну суперечку з Японією щодо Курильських островів.

"Ми зберігаємо політичну волю до продовження всебічного діалогу з нашими японськими партнерами для пошуку шляхів урегулювання", — сказав Пєсков журналістам 2 грудня.

Росія нарощує свою військову присутність на острові та навколо нього. У 2016 році вона розмістила на двох із чотирьох найпівденніших Курильських островів ракетні комплекси берегової оборони "Бал" та "Бастіон", потім розгорнула там новітні зенітно-ракетні комплекси та створила авіабазу на острові Ітуруп, де були розміщені винищувачі.

Японія претендує на чотири південні острови Курильської гряди — Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї, називаючи їх Північними територіями, посилаючись на Трактат про торгівлю та кордон 1855 року. Радянський Союз захопив острови останніми днями Другої світової війни, і ця суперечка заважає країнам підписати мирний договір, який офіційно припиняє їхні воєнні дії.

На острові овальної форми завдовжки 11 кілометрів, де було розміщено російські ракети, під час Другої світової війни була японська військова база. Після захоплення Курильських островів Радянським Союзом на Матуа розташовувалася радянська військова база, яка була закрита через брак фінансування після розпаду Радянського Союзу 1991 року.

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments   

загрузка...