Середа, Жов 20, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Комендантська година в декількох районах Канарського острова через токсичні гази після виверження вулкана (ВІДЕО)

Вівторок, 28 вересня 2021 року

Виверження вулкана на острові Ла Пальма. 26 вересня 2021 роки (DESIREE MARTIN/AFP via Getty Images)

Побоюючись токсичних газів після виверження вулкана на Ла Пальмі, жителі декількох районів Канарського острова отримали вказівку не залишати свої будинки. Жителі чотирьох кварталів Тазакорте повинні залишатися вдома і тримати двері та вікна закритими, повідомило в понеділок вранці управління цивільної оборони Канарських островів.

Причина в тому, що потік лави з вулкана Кумбре Велья, як очікується, досягне моря "в найближчі години" і може виділити "шкідливі гази".

Спочатку очікувалося, що потік лави досягне берега моря в понеділок минулого тижня, але швидкість потоку сповільнилася. У неділю ввечері верхівка лавового потоку все ще перебувала на відстані близько 1,6 кілометра від узбережжя і рухалася вперед зі швидкістю близько 100 метрів на годину.

Геологи попереджають, що при стіканні лави в море можуть утворитися токсичні гази. Також можливі вибухи розпеченої лави і киплячі гарячі приливні хвилі.

Вулкан Кумбре Велья вибухнув тиждень тому, вперше за 50 років, і заподіяв серйозної шкоди. Відтоді було зруйновано майже 500 будинків, і зараз лава покриває площу близько 212 гектарів.

Більш як 6 000 осіб були евакуйовані в безпечне місце. Авіарейси на Ла Пальму і назад тимчасово призупинено з міркувань безпеки.

Кумбре Велья збільшив свою активність з моменту виверження в останні кілька днів. У ньому відкрилося кілька нових отворів, і відкололася частина конуса.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...