Середа, Тра 25, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Природна інфекція або вакцинація: що дає більший захист. Про що говорять дані Ізраїлю

Субота, 18 вересня 2021 року
Вакцинація в Ізраїлі. (AHMAD GHARABLI/AFP via Getty Images)

Ізраїль став всесвітнім зразковим лідером масової вакцинації з поважної причини. Ця перша країна, яка ефективно закупила необхідні вакцини проти нового коронавірусу для здійснення власної програми вакцинації. Тепер вона проводить третю вакцинацію всіх осіб старше 12 років.

Рання рішучість Ізраїлю повністю вакцинувати власне населення призвела до того, що країна була оголошена особливо успішною в боротьбі з коронавірусом. У той час два щеплення вважалися повністю щепленими. До масової вакцинації щоденна кількість випадків захворювання COVID-19 становила близько 10 000 в день — на лікарні було величезне навантаження. До травня населення було в основному вакциновано, і кількість інфекцій знизилася до однозначних цифр.

Але раптово випадки захворювання на коронавірус поновилися з новою силою. Знову досягнута цифра в 10 000 позитивних тестів в день, що дає Ізраїлю один з найвищих показників інфікування у світі.

Що ще більш тривожно, в Ізраїлі зараз один з найвищих рівнів госпіталізації у світі — нижче, ніж в Сполучених Штатах, але на 50 відсотків вище, ніж у Великобританії, вдвічі вище, ніж в Італії, в п'ять разів вище, ніж в Канаді, і в сім разів вище, ніж у Швеції.

Число пацієнтів, які перебувають у відділенні інтенсивної терапії, також тривожно велике — воно нижче, ніж в США, але на 50 відсотків вище, ніж у Великобританії, в три рази вище, ніж в Італії, у два рази вище, ніж в Канаді, і в сім разів вище, ніж у Швеції.

З урахуванням максимальної кількості пацієнтів інфікованих коронавірусом на сьогодні, місткість у 1 200 ліжок інтенсивної терапії в ізраїльській лікарняній системі практично досягнута. За деякими прогнозами, для адекватного обслуговування наближається лавина пацієнтів і потрібно збільшити місткість до 2 000 осіб. Сім лікарень вже відмовилися приймати нових пацієнтів з коронавірусом на тій підставі, що у них недостатньо ресурсів, щоб впоратися з обсягом роботи.

У відповідь на зростальну надзвичайну ситуацію пов'язану з COVID-19 ізраїльські органи охорони здоров'я, стали прискореними темпами проводити вакцинацію більшої кількості людей, причому все більш молодих. На цьому тижні для вакцинації були відібрані 12-річні діти. Ізраїльські органи охорони здоров'я кажуть, що хоча вакцини COVID-19 працюють дуже добре, вони діють недовго.

Після п'яти місяців вакцина погіршується настільки, що ізраїльська влада вважає, що на захисний ефект більше не можна розраховувати, тому потрібна третя вакцинація. В результаті Ізраїль поміняв свою систему зелених паспортів, яка дозволяє поїздки і відвідування різних місць. Щоб підстрахуватися, попередні права на подвійну вакцинацію будуть анульовані, якщо третє щеплення не буде вчасно проведене.

Тому Ізраїль розробив дуже просту, дуже логічну стратегію захисту власних лікарень від напливу пацієнтів: третя вакцинація повинна бути проведена швидше, ніж закінчиться дія другої вакцини. Хоча аналізи показують, що за останній місяць відсоток заражених людей потроївся і продовжує зростати з кожним днем, ізраїльські органи охорони здоров'я з обережним оптимізмом дивляться на те, що їхня стратегія в підсумку увінчається успіхом.

Більш як 2 мільйонів ізраїльтян, тобто понад 20 відсотків населення, вже отримали третє щеплення. Очікується, що це призведе до менш стрімкого зростання числа інфекцій. Очікується, що пік захворюваності настане найближчим часом, а потім піде на спад.

Ізраїльські органи охорони здоров'я налаштовані оптимістично, але водночас визнають, що третя вакцинація може і зійти нанівець, так що її користь буде лише тимчасовою.

Це викликає побоювання, що ізраїльтянам доведеться постійно повторно вакцинуватися, щоб впоратися з постійно зростальним числом варіантів, які породив первинний SARS-CoV-2. Вони можуть бути особливо уразливі до штамів, стійких до вакцин, як це відбувається з новим південноафриканським штамом.

Нещодавно було проведено дослідження 32 430 осіб, половина з яких була імунізована вакциною, а інша половина — заражена природною інфекцією. Імовірність повторного зараження після одужання від COVID-19 у щеплених була в 13 разів вище, а ймовірність симптоматичного захворювання — у 27 разів вище.

Дев'ять осіб з них були госпіталізовані — з яких вісім були вакциновані. Ніхто не помер в жодній з груп.

У липневій ізраїльської статті повідомлялося, що коронавірусом заразилися 7 700 осіб. З них 72 були нещепленими, з природним імунітетом. Для порівняння, понад 3 000 з них, або близько 40 відсотків, були вакциновані.

Ці 72 випадки склали 0,0086 відсотка від 835 792 ізраїльтян, про які на той момент було відомо, що вони одужали від COVID-19.

Зараз перед Ізраїлем стоїть завдання вирватися з "колеса хом'яка". Варіант, який можливий в деяких інших країнах. У Швеції, наприклад, вважається, що стадний імунітет був досягнутий на ранніх стадіях завдяки природній інфекції, а не вакцинації. Це може виявитися неможливим в Ізраїлі, де поспіх з вакцинацією обмежив можливості.

Джерело: The Epoch Times