ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

«Безпрецедентні» стихійні лиха вирують в Росії. Путін стурбований (ВІДЕО)

Велика Епоха
Президент Росії Путін: ЄС посилює свою позицію стосовно Росії (Patrick Semansky/AP/dpa/dpa)

Президент Росії Володимир Путін висловив стурбованість у зв'язку зі стихійними лихами в його країні. У суботу в ході відеоконференції з офіційними особами, присвяченій лісових пожеж в Сибіру і повеней на півдні, Путін заявив, що масштаб і характер нинішніх лих "абсолютно безпрецедентні". Зараз важливий "системний" підхід до біди, сказав він.

На півдні країни середня за місяць норма опадів випала за кілька годин, а на Далекому Сході Росії на тлі сильної посухи швидко поширюються лісові пожежі, — сказав Путін. Він закликав місцеву владу підготуватися до евакуації більшої кількості районів і надати фінансову підтримку постраждалим. Також необхідно скласти плани реконструкції.

На фотографії, зробленій 27 липня 2021 року видно тінь літака Служби авіаційної охорони лісів, що пролітає над згорілим лісом в Республіці Саха. (DIMITAR DILKOFF/AFP über Getty Images)

Величезні лісові пожежі вирують в Сибіру вже кілька тижнів. Пожежі вже спустошили 16,6 мільйона гектарів землі по всій країні. Сума збитку стрімко наближається до російського рекорду 2012 року, коли згоріло 18,1 мільйона гектарів — більше, ніж будь-коли в цьому столітті.

Російський пожежний літак зазнав аварії в Туреччині

Тим часом було оголошено, що російський пожежний літак з вісьмома людьми на борту зазнав аварії в районі лісових пожеж на півдні Туреччини. Всі пасажири загинули в результаті аварії поблизу міста Адана в суботу, повідомили російські інформаційні агентства з посиланням на Міністерство оборони. Згідно зі звітом, екіпаж літака Бериев-200 складався з п'яти російських військовослужбовців і трьох турецьких громадян.

За даними турецького інформаційного агентства Anadolu, на місце аварії були негайно направлені рятувальники. По телебаченню можна було побачити великий стовп диму над гірською місцевістю.

За даними Міністерства оборони Туреччини, російський літак виконував завдання по боротьбі з лісовою пожежею в районі Кахраманмараш. На місце події було направлено турецький літак повітряного спостереження та вертоліт.

Джерело: The Epoch Times