Субота, Тра 21, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Молдавани заробляють 4500 євро за отримання притулку в Німеччині

Середа, 11 серпня 2021 року

Вони приїжджають на машинах, мікроавтобусах або їх висаджують контрабандисти. Потім вони подають прохання про надання притулку, збирають гроші і знову їдуть додому. Чимало з них так приїжджають на станцію Берлін-Віттенау. У підсумку співробітники першого приймального пункту пишуть обурений лист.

Перший центр приймання біженців в Берлін-Віттенау, район Райніендорф, побудований у 2019 році як гуманітарна установа, очевидно, перетворився на осередок злочинності. З початку року поліція була присутня там приблизно в 70 випадках. Ситуація на місці настільки жахлива, що співробітники, які працюють в Берлінському державному управлінні у справах біженців (LAF) написали гнівного листа в відповідальний департамент Сенату Берліна щодо інтеграції, праці та соціальних питань. Люди "бояться переходити парк".

В кінці відеоролика від RBB журналісти хотіли поговорити з відповідальним за інтеграцію сенатором Ельке Брайтенбах. Вона пояснила: "Ситуація на місцях зараз складна", тому що неможливо пояснити, чому приїжджають так багато "біженців з Молдови". "Ті, хто кажуть, що всі вони приїжджають тільки заради грошей, просто знають більше. Я хотіла б знати, звідки у них така впевненість". Зрештою, Молдова, як усім відомо, є бідною країною. Люди там живуть в жалюгідних умовах, — сказала Брайтенбах.

Туристи-біженці приходять і переводять у готівку

Але пізніше на зніманні журналісти заявили, що не бачили нужденних людей. Більш того, співробітники LAF навіть повідомили про "контрабандистських злочинах". Щоб отримати картину того, що відбувається, журналісти RBB кілька днів перебували на місці подій. Вони виявили, що в основному сюди прибували люди з Молдови і Грузії, за словами інсайдерів, до 100 осіб — кожен день. Їх прохання про надання притулку незабаром будуть відхилені, причому майже всі.

Але, ймовірно, людей хвилює не це. У них інша мета: поки вони не отримають відмову, вони будуть отримувати соціальну допомогу — в грошовій формі. У гнівному листі співробітників LAF повідомляється про багатодітні родини з Молдови. Десять осіб — не рідкість. У перший же день вони отримують до 4 500 євро готівкою. "Радість з цього приводу величезна, і з кожним знайомим негайно зв'язуються, щоб повідомити про це".

Судячи з усього, це прибутковий бізнес-модель. Деякі з передбачуваних прохачів притулку приїжджають зі своїх країн на машинах, переводять у готівку гроші і знову їдуть додому. Інші отримують гроші, їм відмовляють, вони повертаються, щоб подати повторну заяву, і продовжують далі переводити.

Дреггер: Ніхто не прийде за натуральною допомогою

Репортери отримали політичне підкріплення. Вони вирушили в нічне турне з лідером парламентської групи ХДС в Палаті представників Берліна Буркардом Дреггером. Тут, в районі Райніендорф, знаходиться виборчий округ Дреггера. Вони знайшли залишки вечірок в притулку: порожні пляшки з-під спиртного, бите скло, згасле багаття. Повідомлялося про весільне шоу за участю неповнолітніх дівчат. Всюди валялося безліч використаних шприців від наркотиків.

Контрабандисти приїжджають вночі. Вони приїжджають на "мікроавтобусах і машинах", щоб висадити людей. Вони привозять нових людей, які приходять сюди за своїми грошима.

Буркард Дреггер сказав: "Коаліція СДПН, лівих і зелених несе відповідальність за те, що тут видається грошова, а не натуральна допомога. Дреггер нагадує, що протягом багатьох років парламентська фракція ХДС вимагала, щоб в таких ситуаціях видавалася натуральна допомога, на що отримала відмову. Якби це було зроблено таким чином, "у них взагалі не було б інтересу приїжджати сюди", — упевнений Дреггер. Це очевидне зловживання спочатку було б неможливим.

Источник: The Epoch Times