ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Американці можуть відшкодувати трильйони збитків від позовів проти комуністичного режиму Китаю через приховування пандемії

Велика Епоха
У чоловіка беруть аналіз нуклеїнової кислоти на коронавірус Covid-19 в Китаї, 9 липня 2021 року. (STR/AFP via Getty Images)

За словами юриста й економіста Джима Рікардса американці можуть подати в суд на комуністичну партію Китаю (КПК) на трильйони доларів за приховування походження пандемії COVID-19.

Пандемія, що привела до загибелі 4 мільйонів осіб у всьому світі, в тому числі понад 600 000 в Сполучених Штатах, ймовірно була викликана витоком з Уханського інституту вірусології (УІВ), пише Рікардс у своїй книзі «Нова Велика депресія: Переможці і переможені в постпандемічному світі» (The New Great Depression: Winners and Losers in a Post-Pandemic World).

Між тим, КПК постійно намагається приховати джерело, щоб «ухилитися від відповідальності і нейтралізувати претензії на трильйони доларів збитків» — каже він.

«Це злочин проти людства і груба злочинна халатність» — сказав автор в інтерв'ю The Epoch Times.

Таким чином, американці можуть притягнути КПК до суду в Сполучених Штатах, щоб домогтися компенсації за понесені в результаті пандемії втрати, говорить Рікардс. За його оцінками, від 3 трильйонів до 4 трильйонів доларів компенсації збитку можуть бути присуджені американцям в майбутніх судових позовах проти режиму.

Він каже, що в американців є підстави для подачі позову як по внутрішньому законодавству, такому як делікатне право і закони про рекет, так і міжнародним правом.

Хоча деякі юристи стверджують, що такі судові процеси навряд чи увінчаються успіхом, тому що Пекін може претендувати на суверенний імунітет, правову норму, яка захищає країни від позовів в судах інших країн, він вважає, що цей бар'єр можна подолати.

«Суверенний імунітет — це правова доктрина з обмеженнями, а не універсальна, безкоштовна картка звільнення з в'язниці», — сказав автор. «КПК — це політична партія, а не монарх».

Крім цього, є безліч не суверенних відповідачів, яких американці могли б притягнути до суду, — сказав Рікардс, — в тому числі «сама лабораторія Ухань, окремі дослідники, індивідуальні та корпоративні постачальники й відповідачі з США ... які надавали кошти і сприяли проведенню досліджень з підвищення функціональності і зрощенню генів».

Можливість витоку вірусу з УІВ, відкинута як теорія змови на початку пандемії, з того часу отримала міжнародну увагу, через те, що з'явилися нові докази, в тому числі того, що співробітники УІВ захворіли з симптомами, схожими на COVID-19, до того, як був виявлений спалах. Тим часом китайський режим не дозволив стороннім доступ до записів на об'єкті, перешкоджаючи будь-якому вагомому розслідуванню походження вірусу.

Президент Джо Байден 26 травня наказав своїй адміністрації через 90 днів підготувати звіт про походження вірусу. Він сказав, що спецслужби вивчають конкурентні теорії, включаючи можливість лабораторного витоку в Китаї.

Однак, за словами радника з питань національної безпеки Джейка Саллівана адміністрація Байдена не робитиме негайних дій для чинення тиску на комуністичний режим Китаю, щоб було проведено незалежне дослідження того, чи виник COVID-19 в лабораторії Ухань, поки не буде досягнуто міжнародного консенсусу.

Між тим, республіканські законодавці звинуватили адміністрацію в тому, що вона не робить достатньо для того, щоб притягнути КПК до відповідальності за довге приховування пандемії.

Колишній президент Дональд Трамп, виступаючи 11 липня на Конференції консервативних політичних дій (CPAC) в Техасі, сказав: «Ми притягнемо Китай до відповідальності за заподіяну їм шкоду і страждання та змусимо його заплатити трильйони доларів компенсації нам і всьому світу".

Республіканські законодавці вже ввели кілька заходів, щоб полегшити для американців подачу позовів до суду на КПК, включаючи ті, які позбавляють режим суверенного імунітету.

У Сполучених Штатах та інших країнах було подано кілька колективних позовів проти режиму в зв'язку з його передбачуваної роллю в заподіянні людського та економічного спустошення, викликаних пандемією. Уряди двох штатів США подали позови проти КПК.

За словами Рікардса такі позови «зіткнуться з деякими процедурними перешкодами, але їх можна подолати завзятістю і хорошою адвокатською практикою».

У той час як деякі можуть бути скептично налаштовані з приводу можливості отримання трильйонів доларів збитку від Пекіна, Рікардс вважає, що це можливо.

Китайський режим тримає 1,4 трлн доларів своїх резервів у цінних паперах Скарбниці США, зазначив він.

«Таким чином, все, що вам потрібно, це постанова суду, адресована міністерству фінансів, із зазначенням [Китаю] передати їхні цінні папери зберігачу як потерпілому».

На думку Рікардса такий результат значно «скоротить ліквідні запаси Китаю». Станом на липень, Китай тримає приблизно 3,2 трильйона доларів валютних резервів.

Джерело: The Epoch Times