ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

130 країн підтримують глобальний мінімальний корпоративний податок у розмірі 15%

Велика Епоха
Гості прибувають в штаб-квартиру ОЕСР в Парижі, Франція, 27 листопада 2013 р. (Antoine Antoniol/Getty Images)

Офіційні особи зі 130 країн 1 червня домовилися про створення нової основи для міжнародної податкової реформи, повідомила Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР).

Транснаціональні компанії, включаючи великі технологічні компанії, будуть змушені платити мінімум 15% податку в кожній країні, в якій вони працюють, незалежно від того, чи є там фізична присутність компанії чи ні.

Це усуне використання податкових притулків і юридичних схем для перенесення прибутку в країни з низькими ставками, де вони мало або зовсім не ведуть свій бізнес.

За даними ОЕСР, очікується, що щорічно в ринкові юрисдикції буде перерозподілятися понад 100 млрд доларів прибутку, в той час, як від світової мінімальної податкової ставки очікується отримати близько 150 $ млрд.

«В результаті стабілізації міжнародної податкової системи та певного підвищення податків для платників податків і податкових адміністрацій також з'являться додаткові переваги», — додали в організації.

Організація повідомила, що 130 країн, включаючи США, Великобританію, Китай і Францію, на частку яких припадає понад 90% світового ВВП, підтримали угоду на переговорах, і їхні міністри фінансів 9 липня мають схвалити угоду.

Джерело повідомило агентству «Рейтер», що потрібні були жорсткі переговори, щоб залучити Пекін до співпраці. Представник адміністрації США заявив, що в угоді не було ніяких винятків, пов'язаних з Китаєм.

Переговори завершаться в жовтні 2021 року план ефективного впровадження буде складено у 2023 році.

Угода укладена попри запеклий опір країн з низькими податками, таких як Ірландія, Естонія, Угорщина, Перу, Барбадос, Сент-Вінсент і Гренадіни, Шрі-Ланка, Нігерія і Кенія, які не підписали угоду.

Паскаль Донохью, міністр фінансів Ірландії, який залучив безліч великих технологічних компаній США своєю ставкою корпоративного податку в розмірі 12,5%, сказав, що він «не в змозі приєднатися до консенсусу», але все ж спробує знайти результат, який він міг би підтримати.

«Після багатьох років інтенсивної роботи і переговорів цей історичний пакет гарантуватиме, що великі транснаціональні компанії платитимуть свою справедливу частку податків у всьому світі, — йдеться в заяві генерального секретаря ОЕСР Матіаса Кормана. — Цей пакет не усуває податкову конкуренцію і не повинен, але він встановлює багатосторонні обмеження щодо неї».

«Він також враховує різні інтереси, в тому числі інтереси малих країн і країн, що розвиваються. В інтересах всіх, щоб ми досягли остаточної угоди між усіма членами інклюзивної платформи, як заплановано згодом в цьому році», — додав Корман.

Президент Джо Байден також назвав угоду «важливим кроком в просуванні глобальної економіки, яка буде більш справедливою для робітників і сімей середнього класу в Сполучених Штатах і в усьому світі».

«З введенням глобального мінімального податку транснаціональні корпорації більше не зможуть налаштовувати країни одну проти одної в спробі знизити податкові ставки і захистити свій прибуток за рахунок державних доходів. Вони більше не зможуть ухилятися від виплати своєї справедливої частки, приховуючи прибуток, отриманий в Сполучених Штатах або в будь-якій іншій країні, в юрисдикціях з низькими податками», — йдеться в заяві Байдена.

«Це зрівняє правила гри і зробить Америку більш конкурентоспроможною. І це дозволить нам направити додатковий дохід, який ми отримуємо, на інвестиції, які необхідні для збереження конкурентних переваг Америки в сьогоднішній глобальній економіці», — додав він.

Міністр фінансів США Джанет Йеллен заявила, що угода знаменує собою «історичний день для економічної дипломатії».

Оголошення зроблено напередодні подальших переговорів про податкові реформи, які, як очікується, відбудуться між міністрами фінансів на зустрічах G20 у Венеції в липні, перед остаточним схваленням на повномасштабному саміті глав країн G20 в жовтні.

Джерело: The Epoch Tmes