Середа, Тра 25, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Рідкісний бездоганний алмаз продаватимуть за біткоїни на аукціоні Sotheby's (ВІДЕО)

Четвер, 24 червня 2021 року
Рідкісний грушеподібний бездоганний діамант 100+ карат кольору D виставлений на аукціоні Sotheby's в Нью-Йорку 21 червня 2021 року. (Eduardo Munoz/Reuters)

Sotheby's оголосив у понеділок, що рідкісний діамант грушоподібної форми, який, як очікується, буде коштувати до 15 мільйонів доларів, можна буде купити на аукціоні в наступному місяці за криптовалюту.

Sotheby's заявив, що вперше алмаз такого розміру буде запропонований для публічної покупки за криптовалюту. Аукціонний будинок додав, що раніше жоден інший фізичний об'єкт такої високої вартості не продавався за криптовалюту.

Бездоганний діамант грушоподібної форми вагою 101,38 карата, який отримав назву «Ключ 10138», є одним з десяти діамантів вагою понад 100 каратів, коли-небудь виставлених на аукціоні, тільки два з яких мали грушоподібну форму.

Попередня вартість діаманта оцінюється в 10–15 мільйонів доларів. Аукціон пройде в Гонконзі 9 липня. Біткоїни разом з традиційними грошима будуть прийматися для оплати.

«Це воістину символічний момент. Найдавніший і символічний знаменник вартості тепер може бути вперше придбаний за новітню універсальну валюту людства», — йдеться в заяві голови Sotheby's Asia Патті Вонг.

У криптовалюти був нестабільний рік з вибуховим зростанням і серйозними падіннями. Національний республіканський комітет Конгресу США минулого тижня заявив, що буде приймати пожертвування в криптовалюті. Сальвадор в цьому місяці став першою країною, яка зробила біткоїн законним платіжним засобом.

У травні Sotheby's продав картину Бенксі за $ 12,9 млн, це перший твір мистецтва, проданий великим аукціонним будинком за криптовалюту.

Sotheby's заявив, що минулого року спостерігався високий попит на білі діаманти, коштовності та інші предмети розкоші, особливо з боку молоді, в тому числі з Азії.

Назва безбарвного алмазу — «Ключ 10138» — покликана показати велику роль, яку ключі відіграють у світі криптовалюти.

Діаманти грушоподібного огранювання — одні з найбільш популярних у світі. Найвідоміший приклад — діамант Куллінан 1 вагою 530 каратів, який є частиною Британської корони.

Безбарвний діамант овальної форми в 118,28 карата у 2013 році був проданий на аукціоні Sotheby's в Гонконзі за $ 30,8 млн при рекордній ціні в $ 260 252 за карат.

Джерело: The Epoch Times