ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Львівській області відкрито потужну сонячну електростанцію — відео

Велика Епоха

У Львівській області з'явилася покрівельна сонячна електростанція, що складається з більш ніж 3 тис. модулів. Її потужності вистачить для покриття цілодобових витрат електроенергії 200 будинків, а сама станція окупиться приблизно за 6 років.

#img_center_nostream#В Україні за станом на поточний рік Львівська область є лідером за кількістю побудованих «зелених» електростанцій. Про це повідомив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Так, у селі Малехів 15 грудня відкрили четверту сонячну електростанцію. «Лео-Солар-Енерджі» складається із 3705 модулів, встановлених на даху. Потужність кожного модуля становить 270 Вт. Загальна потужність покрівельної СЕС — 1 МВт. За рік вона буде виробляти близько 1 100 000 кВт·год електроенергії.

Загальна сума інвестицій, які були необхідні для будівництва СЕС, становить 30 млн грн. Після введення другої черги в наступному році першість найбільшої сонячної електростанції перейде до села Малехів Жовківського району. Поки що найбільша сонячна електростанція змонтована у цьому ж році в Бориславі.

За словами засновника компанії «АРТ-ЕНЕРГО» Руслана Волошина, сонячна електростанція окупиться приблизно за 6 років.

«Один будинок споживає 10 кВт на піці. У середньому це 5 кВт. Отже, приблизно 200 будинків ми можемо висвітлювати цілодобово, звичайно, якщо є сонце. СЕС генерує всю потужність в енергосистему України і отримує за це гроші за „зеленим‟ тарифом відповідно до закону України, — розповів Руслан Волошин.

У планах компанії збільшення у 2018 році потужності до 2,5 МВт.