ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Івано-Франківську запустили потужну біокотельню

Велика Епоха

На Франківщині з'явилася оновлена ​​котельня, яка тепер працює на альтернативному джерелі палива — деревних трісках. Потужна біокотельня опалює один із найбільших спальних районів Івано-Франківська під назвою «Пасічна».

#img_center_nostream#Реалізація проекту з оновлення котельні стала можливою завдяки коштам Європейського банку реконструкції та розвитку, повідомляє Еcotown. У тендері перемогла литовська фірма «Енерстена», яка і встановила потужний котел власного виробництва.

На сьогодні ця біокотельня потужністю 4 МВт — найбільша з комунальних служб у західному регіоні. Вона знаходиться в Івано-Франківську на вулиці Тролейбусній, 40 а.

#img_center_nostream#За словами представника литовської компанії Ігоря Ляпіна, котельня використовує дві системи: котел із топкою та економайзер.

«Димові гази, які викидає котел, досягають температури 160—180 С. Економайзер забирає їхнє тепло і нагріває воду в тепломережі. Таким чином, в атмосферу випускаємо димові гази з температурою 50 С», — пояснює Ігор Ляпін.

#img_center_nostream#Завдяки цьому можуть безперебійно отримувати не тільки тепло, але і гарячу воду мешканці понад 50 житлових будинків, дві школи, два дитячих садки та інші будівлі мікрорайону «Пасічна».

При виконанні проекту з модернізації та реконструкції котельні тепловики отримали новий барабанний подрібнювач деревних відходів. Максимальний діаметр деревини, яка переробляється на щепу, до 600 мм, продуктивність — до 120 м3/год.

Очікується, що незабаром під використання біопалива в Івано-Франківську переобладнують дві котельні. Серед них і котельня на вулиці Сухомлинського, яка буде обслуговувати мікрорайон «БАМ».