ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як киянам здавати вторсировину на переробку: будьте готові до труднощів

Велика Епоха

Киянка Софія Пилипюк склала для новачків «інструкцію» з сортування і здачі ТПВ у столичні пункти прийому вторсировини. Вона розповіла про труднощі прийому відсортованих побутових відходів у столиці і про те, до чого потрібно бути готовим.

#img_center_nostream#Журналістка Софія Пилипюк вирішила здати на переробку відходи, які недавно почала роздільно збирати, розповідає вона в «The Village Україна».

Перше і найважливіше, що потрібно знати — не все сміття підлягає переробці. Наприклад, беруть папір: картон, офісний папір, газетно-журнальну продукцію, зошити, альбоми, листівки, паперову упаковку і т.п., але не чеки, серветки, паперові стаканчики, забруднений пергамент. Приймають метал: алюмінієві і консервні банки; скло: скляні пляшки з-під напоїв, ліків і т.д., але не жаростійке і ударостійке скло, кришталь. На міських пунктах прийому вторсировини також беруть чисту харчову фольгу, матраци, зношені шини, батарейки і лампочки.

Обов'язково потрібно змивати залишки їжі з пакувальних матеріалів, які хочете здати. Відразу ущільнюйте сміття, щоб воно займало менше місця.

Софія Пилипюк вирішила здати сміття на переробку до найближчого пункту від «Київвторресурси» за адресою вул. Борщагівська, 14А. Вона зібрала чотири пакети: з папером, пластиковими пляшками, пластиковими упаковками і поліетиленовими пакетами. Щоб не штовхатися у громадському транспорті з великими пакетами, викликала Uber і через 10 хвилин була на місці.

#img_center_nostream#«Виходжу на житловому масиві, де не орієнтуюся. Пункту прийому не видно, місцеві не розуміють, про що взагалі питаю. Коли я знаходжу пункт — він виявляється закритим. Йду по дорозі, все ще з усіма пакетами, бачу пункт прийому вторсировини в гаражі і вирішую спробувати здати хоч щось. Працівник неофіційного пункту забирає пакети з папером і пластиковими пляшками, зважує їх на вагах і дає 3 гривні. Решту пакетів радить викинути на смітник», — розповідає киянка.

Але відправляти на смітник пластик, який мили і збирали протягом місяця, не хотілося. Повертатися з ним додому і займатися пошуками інших станцій сортування — зайва тяганина.

Дівчина зателефонувала до «Київміськвторресурси» і дізналася адресу найближчої станції поруч, куди знову доїхала на Uber.

#img_center_nostream#«Підходжу, даю два пакети. Жінка дивиться: „Ета же мусор! Мусор ви здєсь собралі‟. Відповідаю: „Так, зібрала сміття на переробку — заберіть, будь ласка‟. Працівниця забирає пакет із поліетиленовими пакетами, а решту — на смітник», — розповідає Софія і підводить підсумок:

• 1,5—2 години витраченого часу на пошук пункту прийому вторинної сировини;

• 3 станції сортування, з яких одна — закрита, інша — несанкціонована;

• 3 з 4 пакетів зі сміттям вдалося здати на переробку.

Тому, перш ніж здавати відсортовані відходи на переробку, журналістка радить зателефонувати до обраного пункту і запитати, коли він працює і яку вторинну сировину приймає.

«Необхідно також бути готовим довести, що це не просто сміття, а відсортовані та придатні до переробки відходи», — радить киянка.