ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Для маленьких українців відкрився «Німецький цифровий дитячий університет»

Велика Епоха

В рамках українсько-німецького року мов Goethe-Institut відкрив безкоштовний «Німецький цифровий дитячий університет». У ньому за допомогою цікавих відео і завдань діти не тільки зможуть безкоштовно поглибити знання з німецької мови, але й дізнатися багато нового про навколишній світ. Ці захопливі заняття — чудова альтернатива для всіх дітей, які люблять проводити час за мультиками або комп'ютерними іграми.

#img_center_nostream#«Німецький цифровий дитячий університет» (Kinder UniВер Ситет) розрахований на дітей віком 8—12 років. Але вікові рамки набагато ширші, оскільки відео можуть бути цікавими також і дітям молодшого віку, навіть якщо вони не зможуть виконати завдання до них. Що стосується підлітків і дорослих, то вони теж можуть почерпнути для себе із занять щось нове і корисне, розповідає «Українська правда. Життя».

Що таке «Німецький цифровий дитячий університет»

«Німецький цифровий дитячий університет» створений не тільки для вивчення мови. Його мета — допомогти дітям дізнатися щось нове про світ. Вчитися в «університеті» можуть діти і без знання німецької мови. Головне у цьому — уважно дивитися відеоролики і виконувати завдання до них.

#img_center_nostream#У відеоуроці потрібно «ловити» мишкою німецькі слова, що рухаються по екрану. Бонусні завдання вимагають знання німецьких слів: наприклад, серед розкиданих букв потрібно знайти слова, які зустрічалися у відео, або поєднати німецьке слово з українським перекладом.

Але навіть ці завдання можна виконати без знання німецької. Для тих, хто вже вивчає цю мову, є можливість слухати лекції або включити німецькі субтитри.

Як проходить навчання

Після реєстрації ви потрапляєте на лекції трьох «факультетів» — «Людина», «Природа» і «Техніка».

Кожну лекцію відкривають лялькові персонажі — професор Ейнштейн, його помічниця Софі Шлау і дрон Йово. Між ними розгортаються цікаві гумористичні діалоги.

#img_center_nostream#Лекції на обрану тему дітям показують у відеороликах, які тривають не більше 10 хвилин. Після відео потрібно виконати три основні завдання та одне бонусне. За всі виконані завдання до кожної лекції учні отримують по дві нагороди.

Залежно від отриманих нагород дітям присвоюють «титули» — студента, бакалавра, магістра, доктора або професора.

Завдання нескладні, але для їх виконання потрібно уважно дивитися відео.

#img_center_nostream#Наприклад, дітей можуть попросити розставити події в тій послідовності, в якій вони відбувалися на відео, або згадати кількість предметів, які були в ролику, відповісти на питання про тонкощі певного процесу та ін.

Якщо завдання виконується невірно, дитині показують правильні та неправильні відповіді і просто пропонують переглянути лекцію ще раз (необмежену кількість разів). Переглядати відео можна знову і знову.

#img_center_nostream#На сторінці «університету» рекомендують займатися 2—3 години на тиждень, максимум 30 хвилин щодня, щоб не пошкодити зір.

Тематика лекцій

Всього в «університеті» планується 45 лекцій, але поки є тільки 12 — по 4 для кожного «факультету». До кінця грудня їх повинно бути вже 30.

#img_center_nostream#Серед доступних зараз на факультеті «Людина»: «Шрифт для сліпих», «Бітбокс», «Графіті», «Гра тіней».

Згодом відкриються ще теми «Символ серця», «Американські гірки», «Донорство крові», «Загоєння рани», «Кулінарне мистецтво» і «Желейні ведмедики».

#img_center_nostream#На факультеті «Природа» доступні: «Чому шумить мушля?», «Як виміряти ширину річки?», «Як відлякувати птахів?», «Чи повертаються соняшники за сонцем?». Згодом будуть ще «Собаки-поводирі», «Світлячки», «Павутина», «Тріск вогню», «Плодоніжка яблучка», «Падіння мурашки».

Факультет «Техніка» розкриває такі теми, як «Автопілот», «Онлайн-гра», «Феєрверк» і «Як малювати за допомогою світла?»

Очікуються також «3D-принтер», «Шлагбаум», «Табло на зупинці», «Ями на дорозі», «Повітряна кулька» і «Вітряк».

#img_center_nostream#Ролики зроблені якісно, ​​у динамічній і цікавій манері, тому дуже цікаві дітям, у тому числі і тим, хто не вчив раніше німецьку мову.