ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Вчені зможуть отримувати штучну кров у необмежених об´ємах

Велика Епоха

Вчені з Великобританії зробили істотний прорив у дослідженнях з отримання штучної крові. Їхня технологія дозволяє виробляти кров у необмежених об´ємах, завдяки чому лікарі зможуть мати запас на випадок екстреного переливання.

#img_center_nostream#

Лікарі завжди мріяли мати під рукою штучну кров, але в дійсності все не так просто. Тепер британські дослідники, здається, знайшли рішення. Вони створили технологію, за якою можна отримувати необмежену кількість еритроцитів. Молоді клітини крові можуть стати «безсмертними», а кров можна буде виготовляти в необмежених об´ємах, повідомляє Еngadget.

Однак у своїй роботі вчені зіткнулися з однією проблемою: як перевести технологію на комерційне виробництво? Поки в лабораторних умовах вдалося отримати кілька літрів штучної крові. Але ця розробка допоможе лікарям мати в запасі кров для переливання.

Що стосується масового випуску, то, скоріше за все, в першу чергу будуть виробляти рідкісні групи крові, які необхідно запасати в лікарнях.

Сучасна медицина не стоїть на місці. Тканини друкують на 3D-принтері і навіть створюють штучні внутрішні органи. Все це допоможе спростити процедуру пошуку донорів для пересадки життєво важливих органів. І, можливо, в майбутньому регенеративна медицина відмовиться від пересадок органів від людини до людини.

Підштовхує до цього кроку й існування «чорного ринку» трансплантології, який діє в Китаї. Як показує проведене розслідування, в КНР у незаконно засуджених людей насильно видаляють органи для подальшого продажу і пересадки реципієнтам.

Видаляння органів у в'язнів, серед яких тибетці, уйгури, послідовники Фалуньгун та інші люди, переслідувані за національною або релігійною ознакою, називають новим видом злочину XXI століття. У багатьох країнах засуджують і вимагають припинити ці вбивства, але влада КНР продовжують заперечувати факти злочинної діяльності комуністичного режиму.