• В Малайзії створили унікальний дах для енергозаощадження у будинках

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    П'ятниця, 14 квітня 2017 року

Вчені з Малайзії створили унікальний дах для будинку, який об'єднує в собі п'ять сучасних технологій енергозаощадження: сонячні батареї і вітряні турбіни для вироблення енергії, природне освітлення та вентиляцію будівлі, очищення і охолодження панелей дощовою водою.

У країнах із економікою, що розвивається, інтерес до ефективних поновлюваних джерел енергії зростає з кожним роком. Не стала винятком і Малайзія, повідомляє Phys.org. Інженери з University of Malaya працюють над тим, як зменшити використання викопних видів палива, щоб зупинити зміну клімату, але при цьому не скорочувати потреби в енергії для комфортного життя.

Вони створили екодах V-подібної форми, в основі якого розміщені стандартні сонячні панелі. Над гребенем даху розташоване ще одне джерело «зеленої» енергії — кілька вітряних турбін, які обертаються на вітрі й виробляють електроенергію.

У гребінь даху вбудовані вентилі, які збільшують потік повітря в приміщенні, завдяки чому відбувається природна вентиляція.

В особливий резервуар об'ємом 525 мна екодаху збирається дощова вода. Вона використовується для охолодження і очищення сонячних панелей, що необхідно для ефективного перетворення сонячного світла.

Прозорі вікна в даху висвітлюють основні кімнати в будинку в денний час, що зменшує потребу в штучному освітленні.

Як кажуть винахідники, такий дах може виробляти на рік понад 21 200 кВт·год енергії та економити 1840 кВт·год завдяки прозорим вікнам. Енергії, яку виробляє дах, вистачить для потреб шести людей.

Щоб дах не псував вигляд будівлі, його установку можна змінити або підлаштувати під кліматичні умови.

Всесвітньо відомий професор Дампстер («професор у сміттєвому контейнері») створив Kasita — невеликі модульні будинки, в яких є все, що потрібно сучасним людям.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...