• Створено навіс від сонця, що допомагає виробляти електроенергію

  • Алiна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 23 лютого 2017 року

Архітектор Карло Ратті створив навіс від сонця Sun&Shade, який не тільки дає тінь, але і допомагає виробляти електроенергію: він перенаправляє світло, що падає, на фотопанелі. Sun&Shade може використовуватися як елемент затінення для міських вулиць.

Sun&Shade — це динамічний навіс, який складається з невеликих обертових дзеркал. В залежності від місця розташування сонця круглі дзеркала нахиляються під певним кутом.

Відбиті від дзеркал промені спрямовуються на фотоелектричний приймач, розташований на безпечній відстані. Він генерує електроенергію.

За допомогою цифрового управління можна точно задавати бажаний рівень затінення і міняти природне охолодження під ним. Також за допомогою положення дзеркал можна створити на землі візерунки тіней.

Навіс Sun&Shade — це відмінний варіант затінення для міських вулиць в умовах жаркого клімату, наприклад, у країнах Близького Сходу. До того ж навіс допомагає виробляти екологічно чисту енергію для людей.

«Ми спробували вивести ідею Sun & Shade на новий рівень, приєднавши до процесу затінення електронне управління. У той час як відбиті від сонця промені концентруються вдалині, виробляючи енергію на безпечній відстані від людей, простір під навісом остигає», — зазначає Карло Ратті.

Прототип навісу Sun&Shade представлений у «Музеї майбутнього» (ОАЕ, Дубаї) як частина експоната «Reimagining Climate Change» («Переосмислення зміни клімату»).

Carlo Ratti Associati продовжує дослідження того, як архітектура і цифрові технології можуть допомогти пристосуватися до змін клімату.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...