• ​ Японці побудують підводне місто, що вбереже від екологічної кризи

  • Майя Веточкіна | Велика Епоха
    Четвер, 2 лютого 2017 року
 

Японська компанія Shimizu Corporation представила проект футуристичного підводного міста Ocean Spiral, який може стати порятунком на випадок енергетичної або екологічної кризи в майбутньому. Він надійніший і краще захищений від різних природних катаклізмів, таких як землетруси та затоплення.

 

В Японії, де архітектурні фірми традиційно консервативні у своїх підходах, Shimizu Corporation відома своїми фантастичними проектами. Її нова робота — підводне місто Ocean Spiral, що являє собою величезні сфери, розташовані на глибині 5 км.

Під сферами на відстані 3—4 км розміщені донні модулі «Еarth factory». Сфера і модуль з'єднуються за допомогою спіралі — системи комунікацій. У сфері розташовуються будинки, готелі, житлові приміщення і торгівельні комплекси. Місткість однієї сфери — 5000 осіб.

Внаслідок сферичної форми зовнішній тиск на оболонку розподіляється рівномірно. Сфера має діаметр 500 м і виконана з водонепроникного матеріалу. Вона може плавати над поверхнею води і занурюватися за поганої погоди.

Модуль «Еarth factory» відповідає за підтримання життя для мешканців сфери. Тут СО2 за допомогою особливих мікроорганізмів буде перероблятися в метан — джерело енергії. З дна моря можна добувати рідкоземельні мінерали і метали. Для опріснення води будуть використовуватися спеціальні гідравлічні установки. Електроенергія виробляється за рахунок різниці температури води на різних глибинах.

Shimizu планує побудувати Ocean Spirals з високоміцного і легкого смолоподібного бетону, в складі якого з екологічних міркувань будуть використані ПЕТ-контейнери з-під напоїв. Трикутні акрилові пластини товщиною 3 м і напівпрозорі FRP-ребра збільшують загальну міцність сфери. Для створення елементів конструкції будуть використовуватися 3D-принтери.

Зараз Shimizu працює над проектом спільно з Japan Agency for Marine-Earth Science and Technology і університетом Токіо. Передбачається, що для того, щоб побудувати перший блок Ocean Spirals буде потрібно 5 років і $25,5 млрд (3 трлн ієн). Перша підводна сфера може з'явитися вже до 2030 року.

За матеріалами: shimz.co.jp, dailymail.co.uk.

Передбачається, що до цього часу з'являться й інші незвичайні речі: повністю автоматизовані «розумні» міста і ширші можливості 3D-друку. А минулого року в Марокко з'явилася найбільша сонячна станція, яка може покрити потреби в енергії усього світу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...