• Школа на Львівщині заощаджує до 63% електроенергії

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 29 грудня 2016 року
 

У школі на Львівщині навчилися економити на електроенергії. Енергоощадні технології та перехід на LED-освітлення допомогли скоротити витрати на електроенергію на 63%.

Загальноосвітня школа I-III ступенів знаходиться в селищі Добротвір Львівської області. За допомогою гранту, отриманого у проекті «Місто своїми руками» і «Стратегії соціального партнерства» від компанії ДТЕК, в школі змогли значно підвищити енергоефективність навчального закладу, повідомляє Львівський портал.

На 1,5 млн грн. школа провела енергоаудит, замінила близько 400 дерев'яних вікон на енергоощадні, встановила LED лампи, а також енергоощадні екрани. Енергоефективні вікна утримують тепло в приміщенні, а світлодіодні лампи економлять до 63% електроенергії.

Як розповідає директор школи, учні та вчителі взяли участь у цікавому освітньому проекті «Енергоефективні школи» і посіли друге місце в Україні. Грошовий приз — 25 тис. грн. — пішов на проведення теплоаудиту школи.

Як кажуть учні, тепер у класах набагато світліше і тепліше: «У нас нове освітлення, яке не псує зір, — мені набагато легше і зручніше читати або писати на уроках, — каже учень. — До того ж у наших класах стало значно тепліше і тепер мені не потрібно надягати на себе багато одягу», — розповів п'ятикласник Станіслав журналісту «Львівського порталу».

Тепер школа бере участь у проектах, пов'язаних з економією тепла і електроенергії. Вчителі та учні вивчили курс «Основи теплопостачання та теплоощадження», провели широкомасштабну інформаційно-просвітницьку кампанію з енергозаощадження у школах та родинах, побували на Добротвірській ТЕС, яка виробляє електроенергію і забезпечує половину потреб всієї області.

Гранти допомагають українцям встановлювати і сонячні панелі в якості альтернативних джерел енергії для освітлення вулиць. Такі сонячні електростанції з'явилися вже у Львівській, Дніпропетровській та Вінницькій областях.

А в школах Кривого Рогу школярів вчать розділяти відходи.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...