ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Геотермальна енергія — альтернативне джерело тепла для багатьох

Велика Епоха

Серед різних видів альтернативних джерел енергії, які доступні для українців, геотермальна енергія є дуже перспективною. Вона безпечна, її можна перетворити на електроенергію, і її ефективність перевищує в 10 разів всі види викопного палива разом узяті.

#img_center_nostream#Геотермальна енергія безпечна для навколишнього середовища і є хорошою альтернативою викопному паливу. Як говорить аналітик житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі «Опора» Дмитро Кузнєцов, Україна має великий потенціал використання енергії землі, особливо в південних, західних і східних областях.

За оцінками експертів, об´єм енергії землі, запасений у перших 10 км земної кори, в 10 разів перевищує всі види викопного палива разом узяті.

Що стосується нашої країни, то за запасами тепла термальні води України еквівалентні 10 млн тонн умовного палива на рік. З геотермальної енергії можна отримувати електроенергію, але краще це робити локально і використовувати для переробної та харчової промисловості.

Люди навчилися використовувати енергію землі ще у стародавні часи. За даними ThinkGeoEnergy на 2015 рік, в наші дні активно застосовують геотермальну енергію наступні країни:

Місце №1 — США

Перша електростанція, що працює на геотермальної енергії, з'явилася в США у 1960 році на території Великих гейзерів (Каліфорнія). Сьогодні в Америці виробляється 3442 ГВт такої енергії.

#img_center_nostream#

Місце №2 — Філіппіни

У Філіппінах діють понад 20 електростанцій, що працюють на енергії землі. У місті Малітбог розміщена найпотужніша ГеоТЕС у світі потужністю 232,5 МВт. В цілому на Філіппінах виробляється близько 2 ГВт енергії.

#img_center_nostream#

Місце №3 — Індонезія

Індонезійські вулкани зберігають в собі 40% геотермальної енергії світу. В Індонезії виробляється 1339 ГВт енергії.

#img_center_nostream#

Місце №4 — Мексика

У Мексиці розташована найбільша за величиною електростанція, яка виробляє 720 МВт енергії. Потужність вироблення енергії із землі становить 1 ГВт.

#img_center_nostream#

Місце №5 — Нова Зеландія

У Новій Зеландії розташовані 15 станцій, які перетворюють енергію землі на електроенергію, які разом виробляють 1 ГВт енергії на рік. Також на території країни освоєні понад 100 родовищ:

14 із яких з температурою 40—140 °С,

7 — 140—220 °С,

15 — понад 220 °С.

#img_center_nostream#За оцінками деяких фахівців, Україна має всі можливості стати енергетично незалежною вже через 5 років. Високі тарифи на традиційні види палива змушують багатьох українців шукати альтернативу. Наприклад, котли, що працюють на біопаливі, допомагають підприємцю з Полтави економити 60 тис. грн на сезон.