ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Будинки майбутнього: вікна стануть джерелом енергії

Велика Епоха

Дослідники з Національної лабораторії міста Лос-Аламоса, штат Нью-Мексико, США, запропонували використовувати вікна будівель як джерело електроенергії, використовуючи їх як сонячні батареї.

#img_center_nostream#Одна з провідних лабораторій США, де проводяться секретні роботи з ядерної зброї, розробила сонячні концентратори, які збирають сонячне світло з вікна будівлі і перетворюють його на електрику. За словами дослідників, цей метод дозволить будувати споруди з нульовим споживанням енергії, а в майбутньому — цілі міста.

«Ми розробляємо сонячні концентратори, які збирають сонячне світло з вікна будівлі і перетворюють його на електрику, використовуючи квантові точки на основі люмінесцентних сонячних концентраторів», — сказав Віктор Клімов, провідний вчений, який очолює Національну лабораторію Лос-Аламоса.

Як повідомляється на офіційному сайті Національної лабораторії Лос-Аламоса, люмінесцентні сонячні концентратори (LSCS) являють собою пристрої світлового управління, які можуть збирати сонячне світло з великої площі і концентрувати його у фотоелектричні елементи.

Концентратори складаються з плити прозорого скла або пластику, покриті шаром флуорофорів, — речовини, яка надає поверхні флуоресцентні властивості.

У Лос-Аламосі дослідники велику увагу приділяють тим джерелам енергії, які мінімально впливають на навколишнє середовище.

Дослідження в цій області фінансувалися Міністерством енергетики США через грант.

Вчені всіх країн активно працюють над збільшенням ефективності та зниженням вартості в галузі альтернативної енергетики: розробники з університету Мічигану використовували різновид японського орігамі, команда стартапу Insolight розробила фотоелементи нового покоління з використанням тонкого пластику, а українець створив віконні жалюзі, які перетворять сонячне світло на електрику.