• Під Амстердамом за новими технологіями будують екопоселення

  • Ольга Зубакова | Велика Епоха
    Вівторок, 14 червня 2016 року

У Нідерландах недалеко від Амстердама будують селище, яке буде повністю автономним: від виробництва їжі до електроенергії і переробки відходів.

На початку наступного року котеджне містечко нового типу зможе прийняти 25 сімей.

Архітектори Голландії, які стурбовані прогнозами про те, що до 2050 року на Землі будуть жити близько 10 млрд чоловік, відчули нагальну потребу створити повністю незалежне житло. Уже зараз через забруднення довкілля вода стала дорогоцінною, практично зникли здорові джерела їжі, орної землі залишилося мало. Проблема виживання стає все актуальнішою.

Для того щоб вирішити глобальну проблему, архітектори датської фірми EFFEKT спільно з американською ReGen Villages будуватимуть екопоселення. Проект передбачає повну незалежність від центральної електромережі, своє виробництво їжі та переробку відходів.

У моделі поселення використовується гідропоніка: щоб виростити той же обсяг плодів, потрібно в 50 разів менше площі, ніж за традиційними технологіями. У цьому випадку використовується на 90% менше води, а ростуть рослини в десять разів швидше.

Кожна будівля будується зі скляним каркасом. Це поліпшить теплоізоляцію будинків, знизить витрати на опалення взимку і дасть можливість вирощувати овочі і фрукти цілий рік.

Завдяки круговому розташуванню будинків жителям екопоселення буде зручно користуватися станцією зарядки автомобілів, ігровими майданчиками, парками, лавками, столиками та іншими об'єктами інфраструктури.

У центрі будуть теплиці, ставок з рибою, парковки, відкриті городи.

Селище розраховане на 25 сімей. Незважаючи на незалежність, у селища буде вільний доступ до сучасних технологій.

Це експериментальний проект екопоселення, який створено, щоб вирішити глобальні проблеми людства, починаючи від зміни клімату і до продовольчої безпеки.

Розробники планують реалізувати ту ж концепцію в Швеції, Німеччині, Данії та Норвегії.

Ще одна людина, яка хоче вирішити глобальні проблеми, пов'язані з будівництвом, — Майкл Рейнольдс. Він витратив уже більше 40 років життя, будуючи експериментальні, повністю незалежні від комунальних послуг будинки, де також вирощують харчові продукти.

Відзначимо, один з аспектів екопоселення — це переробка сміття. «Велика Епоха» писала про японське селище Камікацу, де вже майже готові до 100%-ї переробки сміття. В Україні роздільний збір хочуть організувати в селищі Новопокрівка Харківської області.

Щоб поліпшити стан зі сміттям в Україні, його варто розділяти, а зробити це можна за допомогою мапи, що розроблена «Великою Епохою».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...