ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

До чого призвела політика з контролю народжуваності в Китаї

Велика Епоха

У 1980-х роках округ Жудун прибережної провінції Цзянсу було нагороджено за те, що він суворо дотримувався сумнозвісної політики однієї дитини в Китаї. Через три десятиліття жителі округу відплачують за підтримку китайського режиму та його політику з контролю народжуваності, пише TheEpochTimes.com.

#img_center_nostream#29 березня видання Beijing News звернуло пильну увагу на округ. У статті йдеться про швидке старіння населення і що вже протягом 17 років в окрузі спостерігається негативний приріст населення. Попри це, жителі, все ж не поспішають підтримувати недавно скасовану політику однієї дитини.

Після 2000 року школи округу Жудун довелося закрити через нестачу дітей. Вихователька з дитячого садку, який збирається закриватися, розповіла, що ще в 1999 році в районі було 5 загальноосвітніх шкіл, 7 початкових шкіл і 5 дитячих садків. Зараз залишилася тільки одна загальноосвітня школа, одна початкова школа і три дитячих садки.

Тим часом, приміщення закритих шкіл було перероблено на будинки для людей похилого віку. Наприклад, найбільший будинок для престарілих Біньшань раніше був початковою школою Ганнань, яка закрилася в 2012 році.

Літні працівники — звичайне явище в районі Жудун. Жвавою торговою вулицею міста курсує 20 водіїв триколісних візків, яким понад 60 років. А на будівництві в місті Фенлі працівник вважається «молодим», якщо йому 50 років.

Такий віковий дисбаланс став результатом того, що в цьому районі впроваджували заходи щодо обмеження народжуваності. У 1950-х роках жінки округу в середньому мали по 5 дітей. Політику однієї дитини було введено в 1963 році, і вже через 20 років більше ніж 99,5% пар мали тільки одну дитину.

У 1968 році Китайська державна рада оголосила округ Жудун «червоною одиницею планування сім'ї» і вручила місцевому керівництву золоту медаль. Місцева влада навіть встановила пам'ятник, щоб ознаменувати це досягнення.

«Однак цією нагородою сьогодні більше ніхто не захоплюється», — сказав Пан Цзіньхуань, колишній член Постійного комітету партії в інтерв'ю виданню Beijing News.

Він додав, що в 1980-х роках, його дружина зробила аборт на четвертому місяці вагітності, щоб відповідати загальнонаціональній політиці однієї дитини. Це було рішення, про яке він «не міг дозволити собі шкодувати», якщо хотів зберегти своє членство в партії та забезпечити політичну кар'єру.

28 березня 2014 року провінція Цзянсу вводить так звану «політику другої дитини», яка дозволяє парам завести другу дитину в деяких районах Китаю. Влада округу підтримала цю ідею і вивісила банери зі слоганами: «Закликаємо гідних пар завести другу дитину — це допоможе району Жудун успішно розвиватися в майбутньому». Пам'ятник досягненням округу в рамках «політики однієї дитини» було тихо демонтовано.

Через два роки після введення нового закону менше ніж 1% сімей завели другу дитину — набагато менше, ніж того очікувала влада.

У колишнього глави округу Жудун Пан Цзіньхуаня є теорія про те, чому жителі округу не заводять другу дитину: «Бажання мати дітей природне. Протягом двох поколінь люди звикли мати тільки одну дитину, і такі звички не так легко змінити. Хоча цю політику раптово послабили, людям важко подолати стереотип про те, що сім'я повинна складатися лише з трьох чоловік», — сказав він в інтерв'ю газеті Beijing News.

На популярному китайському сайті Sina Weibo користувачі мережі висловили невдоволення політикою планування сім'ї, а також тією честю, якою був удостоєний їхній округ 30 років тому.

«Встановлений пам'ятник забарвлено кров'ю багатьох смертей. Ви можете встановити і прибрати пам'ятник, але не можете прибрати образу в серцях людей», — написав користувач мережі з Шеньсі.

«Питання не в тому, чи хочемо ми мати другу дитину. Чому держава дозволяє собі втручатися в наше право мати дітей і в те, скільки їх має бути?» — написав користувач Ціньке-Ціньке із Хебей.

Користувач під ніком Torn Down Berlin Wall з Шеньсі запитав: «Хто відповість за цю помилкову національну політику?».

Нагадаємо, що введення Китаєм «політики двох дітей» раніше розкритикувала організація «Права жінок без кордонів» (Womens Rights Without Frontiers).