ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Які міста і села перейменують: інтерактивна мапа

Велика Епоха

«Велика Епоха» розробила інтерактивну мапу міст і сіл, які підлягають перейменуванню в рамках другого етапу декомунізації.

Всього перейменуванню підлягають 943 населених пункти — 32 міста, 56 селищ міського типу та 737 сіл, згідно зі списком Українського інституту національної пам'яті (УІНП).

У той же час, цей список, за словами радника голови УІНП Олександра Зінченка, може коригуватися та доповнюватися.

Після кліку на назву населеного пункту спливає його тип (місто, село, селище міського типу), область та район.

На мапі видно, що найбільша концентрація комуністичних назв — на півдні та сході України, а найменша — на заході.

Побажання та зауваження з приводу мапи можна писати в коментарі до цієї статті або на пошту [email protected].

Як відкрити список населених пунктів на мапі:

#img_center_nostream#Як поділитися мапою або скопіювати код для вставлення на ваш сайт:

#img_center_nostream#Як перейти до повної версії мапи:

#img_center_nostream#Всі населені пункти мають бути перейменовані до 21 лютого 2016 року. Всі вулиці, названі на честь комуністичних діячів або присвячені певним подіям чи організаціям комуністичної епохи, перейменують, згідно із законом, до 21 травня 2016 року. До цього ж числа потрібно демонтувати і всі відповідні пам'ятники та пам'ятні знаки.

Список діячів комуністичної епохи, міста та вулиці на честь яких необхідно перейменувати, можна подивитися на сайті УІНП.

Більш докладно про етапи декомунізації в Україні можна прочитати в статті «Великої Епохи».

Книга, яка показує суть комунізму

Нині процес декомунізації можна назвати всесвітнім процесом.

На EpochTimes.com.ua у 2005 році було опубліковано книгу «Дев'ять коментарів про комуністичну партію» (є рос. та укр. версія; спочатку її було опубліковано на китайській версії видання). На прикладі китайської компартії вона розповідає про злочини та справжню природу комунізму. Окремо виділені розділи про руйнування компартією традиційної культури, масові вбивства мільйонів людей, а також способи контролю і залякування.

Ця робота має великий вплив на китайців — до цього у них не було джерела, яке так детально розкрило б історію компартії, оскільки всі ЗМІ перебувають під її контролем.

Після публікації книги в Китаї виник масовий рух виходу з партії та її організацій (комсомолу та піонерії). Нині кількість тих, хто заявив про вихід, становить 220 млн (щодня виходить близько 90 тисяч осіб).

Незважаючи на акцент на китайську компартію, всі процеси, що відбуваються в комуністичних країнах, дуже схожі, тому книга також актуальна для українців. Її, зокрема, похвалив перший президент країни Леонід Кравчук як вельми своєчасну та корисну для України. За його словами, вона справила на нього глибоке враження.

«Людина, яка прочитає цю книгу, сама все зрозуміє. Їй уже не потрібно розповідати, хто є хто», — сказав він.