ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Чому в Китаї бояться міс Канади?

Велика Епоха

Цього року володарем почесного титулу «Міс Канада» стала 25-річна Анастасія Лінь. Наступний 65-й конкурс краси на звання «Міс Світу» пройде на батьківщині дівчини — в Китаї у грудні 2015 року. Але участь Анастасії в цьому конкурсі не схвалила влада Китаю.

#img_center_nostream#Причини, чому перед Лінь закривають двері цього конкурсу, ми можемо знайти в електронному листі, який канадський організатор міжнародного конкурсу отримав від китайської влади ще в 2013 році, повідомляє The Daily Beast (англ.).

У листі звучала вимога, щоб Анастасія «тільки взяла участь у конкурсі і не виступала з обвинуваченнями в бік китайського уряду». Лист завершувався загрозою: «Не дивуйтеся, якщо ваші спонсори покинуть вас через нападки на уряд Китаю». Цей лист, як повідомляється, було переслано Анастасії. Під час конкурсу в 2013 році двоє з суддів китайського походження поставили їй оцінку 0 із 10. Незважаючи на це, вона в той час отримала третє місце.

«Проблема» полягає в тому, що Анастасія Лінь активно виступає на захист прав людини в тій країні, звідки вона родом, і вважає це важливою частиною свого життя, наприклад, на її каналі YouTube є чимало роликів, присвячених цій темі.

Комуністична партія Китаю відома своїм болючим ставленням до багатьох речей, і тема прав людини для неї дуже небажана і чутлива.

У себе в Торонто Анастасія займається мирною медитативною практикою Фалуньгун, яка жорстоко переслідується Комуністичною партією Китаю з 1999 року, зокрема, стало відомо про примусове вилучення органів у китайських послідовників Фалуньгун.

Після того як у цьому році дівчина завоювала корону на конкурсі «Міс Світу Канада», тиск, який чиниться на неї компартією, посилився.

#img_center_nostream#Оскільки права людини — це частина її виступів на конкурсі «Міс Світу», на батька Анастасії в Китаї чинили тиск з боку органів державної безпеки. Дівчина сказала, що її батько спочатку був дуже гордий тим, що його дочка завоювала цей титул. Але протягом кількох днів був змушений просити свою дочку припинити піднімати тему захисту прав людини, сказавши, що інакше він від неї відмовиться.

«Моєю першою реакцією було: «Моя сім'я в небезпеці, і я негайно повинна перестати говорити про це», — повідомила Анастасія агентству Reuters.

«Але після кількох днів роздумів я зрозуміла, що якщо вони змусять мене зараз замовкнути, я більше ніколи не отримаю шанс виступити знову. Оскільки вони зрозуміють, що шантаж діє на мене, і таким чином я буду їм підкорятися», — сказала Лінь.

«Більше того, я вважаю, що велика увага міжнародного співтовариства убезпечить мого батька, дасть йому більший захист», — зазначила вона.

Відеосюжет про Анастасію Лінь від телеканалу NTD:

«Якщо на 20-листопада у мене не буде візи, я не зможу поїхати на фінал конкурсу Міс Світу, і буду автоматично дискваліфікована», — казала Лінь раніше.

Вона досі не отримала запрошення з Китаю, оскільки тільки після цього вона змогла б почати оформлювати візу. Але кінцевий термін вже пройшов, повідомляє BBC (англ.).

За словами Лінь, деякі конкурсантки повідомили їй, що отримали запрошення ще 30 жовтня.

#img_center_nostream#Інформації про відсутність запрошення дуже мало. Відомо, що організатори китайського конкурсу мають тісні фінансові зв'язки з лондонською організацією конкурсів Miss World Ltd, яка має доступ до багатьох ЗМІ, але нічого не робить, аби допомогти Анастасії, пише Vision Times (англ.).

Але навіть якщо у неї не вийде приїхати до Китаю, у «Міс Світу Канада» виявилося достатньо мужності повідомити про звірства китайського режиму щодо своїх громадян. І це ще більше стимулює її захищати права людини, які порушує панівна партія Китаю, повідомляє видання.