ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На екс-голову Китаю подали 150 тисяч позовів

Велика Епоха

За минулий тиждень кількість судових позовів проти колишнього генерального секретаря компартії Китаю Цзян Цземіня зросла. Його звинувачують у геноциді і злочинах проти людяності щодо прихильників духовної практики Фалуньгун.

#img_center_nostream#Вже 3 місяці поспіль у Верховний суд і Верховну прокуратуру КНР надходить величезна кількість заяв. На сайті послідовників Фалуньгун Minghui пишуть, що з кінця травня і досьогодні вже більше 150 тис. чоловік та їхніх сімей подали позови проти Цзян Цземіня. Крім громадян Китаю, позовні заяви подали і жителі 25 країн, які виїхали з Китаю, щоб уникнути переслідування.

У деяких районах окремі силові структури намагаються перешкодити подачі позовів. Вони або загрожують позивачам, або наказують співробітникам поштових відділень затримувати кореспонденцію, адресовану до судових органів Пекіна.

Поліція і представники житлових комітетів у місті Цзіньчен 8 липня і 9 липня 2015 року пригрозили кільком послідовникам Фалуньгун, що їх викличуть у поліцію за подачу позовів проти Цзяна у Верховну народну прокуратуру.

8 липня 2015 року службовці з відділення поліції Бінхе приїхали до послідовниці Фалуньгун Фу Веньлін додому. Вони їй сказали: «Ви не повинні подавати більше ніяких скарг. Якщо у вас є які-небудь проблеми, ми можемо допомогти вам їх вирішити».

Фу сказала: «Я висуваю позов Цзян Цземіню за те, що він переслідував Фалуньгун. Як ви можете вирішити цю проблему?».

У своїх позовних заявах прихильники Фалуньгун докладно розповідають про те, як поліцейські безцеремонно вривалися в їхній дім, без будь-яких ордерів проводили обшуки. Вони забирали цінні речі, били домашніх, навіть тих, хто не займався цією практикою, як на роботі, так і в навчальних закладах. Вони пишуть, як їх примушували відректися від своїх духовних переконань під загрозою звільнення або виключення з навчального закладу, робили неможливою роботу приватного бізнесу і, найголовніше, як їх незаконно запроторювали до тюрем і трудових таборів, де піддавали численним фізичним і психічним тортурам, від яких багато хто ставав інвалідом. Вони розповідають про те, як, виконуючи установки Цзян Цземіня, чиновники руйнували їхні родини, перетворювали їхніх дітей на сиріт, як здорових людей насильно відправляли до психіатричних лікарень, де до них застосовували психотропні препарати, що руйнують нервову систему, і про багато інших злочинів, скоєних проти них за наказом колишнього генсека.

У 1999 році Цзян Цземінь, глава Комуністичної партії Китаю, проігнорував думку членів Постійного комітету Політбюро і почав жорстоке придушення Фалунь Дафа. За останні 16 років від переслідування загинули десятки тисяч практикувальників Фалунь Дафа. Ще більше число зазнало тортур за свої переконання і навіть було вбито заради їхніх органів.

Під особистим керівництвом Цзян Цземіня компартія Китаю 10 червня 1999 року створила орган безпеки «Офіс 610» із надповноваженнями. Ця організація контролює і направляє дії поліції і рішення судової системи у проведенні директиви Цзяна щодо Фалунь Дафа: зганьбити їх репутацію, розорити фінансово і знищити фізично.

Нещодавно прийнятий закон Китаю дозволяє громадянам бути позивачами у кримінальних справах, і тисячі послідовників Фалуньгун, скориставшись цим правом, почали подавати позови проти колишнього диктатора.