ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Екологічна багатоповерхівка: будинок із вертикальним лісом

Велика Епоха

В італійському місті Мілані побудували два хмарочоси з екосистемою зі справжнього лісу. За численними рослинами в новому житловому комплексі доглядає спеціальна «інтелектуальна система». Такий екологічний проект під назвою Bosco Verticale обійшовся уряду Італії і приватним інвесторам сумою $2,5 млрд.

Будівництво хмарочосів із «вертикальним лісом» було реалізовано в рамках державної програми Metrobosco з метою збільшення екологічних забудов у країні.

У багатоповерхівках заввишки 87 і 119 м функціонує замкнута екосистема. Площа зелених насаджень — один гектар. На терасах, фасадах, балконах і навіть у коридорах хмарочосів посаджено близько 800 дерев, 4 тис. кущів і 15 тис. інших рослин, таких як виноград і багаторічник. Вся площа зеленої зони займає 8900 кв.м.

Екологічний комплекс Bosco Verticale може похвалитися і новітніми «зеленими» технологіями, серед яких системи збору та фільтрації дощової води, індивідуальне опалення, сонячні батареї і навіть вітряки на даху. Наявність такої «розумної системи» значно мінімізує потребу в тому, щоб за лісовими насадженнями доглядала людина. «Вертикальний ліс» здатний не тільки самостійно себе обслуговувати, але й змінювати свій вигляд в залежності від пори року.

Як виглядає житловий комплекс з «вертикальним лісом», дивіться на відео.