ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Провальні будівельні проекти Китаю: топ-5

Велика Епоха

Пустельні вулиці, недобудовані багатоповерхівки і незаселені житлові комплекси — всі ці ознаки описують «міста-привиди» Китаю, які побудовані виключно для того, щоб стимулювати економічне зростання. Незважаючи на витонченість і престижність цих примарних міст, таких як Кангбаши у Внутрішній Монголії, вони залишаються покинутими і не в змозі привабити будь-кого, окрім іноземних журналістів, у зв'язку з різким зростанням цін на нерухомість.

#img_center_nostream#Але знамениті «міста-привиди» Китаю — не єдині легковажні і екстравагантні проекти будівництва в цій країні.

Нижче ми розповімо про п'ять найбільш витратних і в той же час найбільш невдалих будівельних проектів, які здійснив Китай за останні роки.

1. Фармацевтичний палац

#img_center_nostream##img_center_nostream#Шостий фармацевтичний завод, що належить до Фармацевтичної групи міста Харбіна, ініціював спорудження гігантського палацу, який за своєю пишнотою та інтер'єром можна порівняти із Версалем. Кришталеві люстри, величезні зали й позолочені стіни, що являють собою музейні експонати зі складним різьбленням по дереву, дуже швидко викликали критику інтернет-користувачів, які вказали, що цей проект — безглузда витрата грошей платників податків.

2. Покинутий поїзд

#img_center_nostream#У невеликому слаборозвиненому містечку провінції Хенань влада не пошкодувала $13 млн у 2010 році, щоб створити копію парового локомотиву і залізничної лінії для нього. Все це для того щоб стимулювати зростання туризму, а також пробудити ностальгію у місцевих жителів. Але насправді залізничний шлях не проходить визначними пам'ятками. Місцеві жителі розповіли журналістам із China News, що поїзд пускали лише час від часу, але ніхто не хотів їздити на ньому. Тепер він стоїть там, покинутий і забутий.

3. Міст, побудований у найбільш широкій частині затоки

#img_center_nostream#Ціндаоський міст через затоку — один із найдовших мостів у світі. Його протяжність 42,5 км, але це не тому, що таким він і повинен бути. Хоча міст і побив усі рекорди, але побудований на найширшій частині затоки і виконує ту ж функцію, як шосе, що існувало раніше, яке проходить паралельно до мосту. Водій може заощадити максимум 10 хвилин часу, користуючись мостом, при цьому ціна за проїзд по ньому вище. В результаті, мало машин проїжджають через цю дорогу конструкцію.

4. Є олімпійський стадіон, але немає олімпіад

#img_center_nostream#У місті Лоуді провінції Хунань місцеві чиновники виселили десятки фермерів без будь-якої компенсації лише для того, щоб побудувати величезний стадіон на 30 000 місць. Він обійшовся платникам податків сумою $185 млрд. Олімпійських ігор у цьому місті проводити не планують, і тут немає достатньої кількості професійних спортсменів і команд, які могли б користуватися цим величезним стадіоном у найближчому майбутньому.

5. Проект із перекидання води з півночі на південь

#img_center_nostream#Величезний проект із перекидання води з півночі на південь був задуманий для того, щоб транспортувати мільярди кубометрів прісної води з річки Янцзи в північну частину Китаю. Однак замість того, щоб стати найбільшим досягненням, проект став найбільшим провалом. На будівництво каналу було витрачено $80 млрд, це один із найбільш дорогих проектів з інфраструктури в усьому світі.

Через низьку швидкість водного потоку та інших недоліків канал транспортує менше 5% від очікуваного обсягу води — рівного 10 млрд тонн на рік. Взявши до уваги всі витрати на перекачування води через канал, для жителів півночі вона стає такою дорогою, що ніхто не хоче нею користуватися.