ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Одного з очільників репресивного режиму Китаю засудили до довічного ув’язнення

Велика Епоха

Чжоу Юнкан, екс-міністр внутрішньої безпеки, а також один із членів постійного комітету Політбюро ЦК Комуністичної партії Китаю (КПК), засуджений до довічного ув'язнення з безстроковим позбавленням політичних прав і конфіскацією майна.

#img_center_nostream#Суд визнав його винним у хабарництві, зловживанні службовим становищем та навмисному розголошенні державних таємниць, пише EpochTimes.ru.

Як повідомляє державне інформаційне агентство «Сіньхуа», суд над Чжоу Юнканом проходив 22 травня, а вирок був винесений 11 червня судом середньої інстанції міста Тяньцзіня. Суд проходив у закритому режимі, оскільки на процесі торкалися секретних відомостей і державних таємниць.

В останньому слові обвинувачений повністю визнав свою провину і заявив, що підкоряється рішенню суду і не має наміру оскаржити вирок.

Як встановило слідство, Чжоу і його родичі отримали хабарі на загальну суму 130 мільйонів юанів (21,3 млн доларів). Користуючись своїм становищем, Чжоу Юнкан сприяв незаконному розподілу держконтрактів і допомагав чиновникам і своїм родичам вести бізнес. В результаті цих дій вони отримали незаконний прибуток у розмірі більше 2,136 мільярда юанів (339 млн доларів) і завдали шкоди бюджету КНР у розмірі більше 1,486 мільярда юанів (240,5 млн доларів).

Також в обвинувальному висновку говориться, що Чжоу Юнкан передав стороннім особам 6 документів із грифом «таємно».

Згідно з офіційними ЗМІ Китаю, Чжоу Юнкан потрапив під слідство наприкінці липня минулого року, а на початку грудня офіційно повідомили про його арешт і виключення з лав КПК.

Звинувачення, пред'явлені на цьому суді 73-річному Чжоу Юнкану — лише мала частка всіх його злочинів, які старанно замовчуються компартією, щоб уникнути широкого суспільного розголосу.

На щорічній доповіді в березні цього року голова Верховного народного суду КНР заявив, що Чжоу Юнкан, Бо Сілай (колишній глава міськкому Чунціна, засуджений до довічного ув'язнення) та інші «зневажали верховенство закону, руйнували єдність партії і займалися незаконними політичними діями».

Нинішній лідер партії Сі Цзіньпін, використовуючи форму «антикорупційної кампанії», веде боротьбу з фракцією колишнього генсека Цзян Цземіня, соратником якого є Чжоу Юнкан. Раніше з'являлися повідомлення про те, що фракція Цзяна готує державний переворот з метою змістити Сі Цзіньпіна з його поста.

Крім цього, на Чжоу Юнкана в багатьох країнах подані судові позови від прихильників духовної практики Фалуньгун, яких уже 16 років жорстоко переслідує влада КНР.

Організаторів цих репресій, серед яких, крім Цзяна Цземіня, також Чжоу Юнкан і Бо Сілай, звинувачують у тортурах, геноциді та злочинах проти людяності.