ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Влада Гонконгу проти втручання Пекіну у вибори

Велика Епоха

Члени законодавчої ради Гонконгу проголосували проти реформи виборчої системи, яку запропонував Пекін. Згідно з цією реформою, комуністична партія Китаю повинна затверджувати кандидатів, які братимуть участь у виборах глави Гонконгу в 2017 році, повідомляє Бі-бі-сі.

#img_center_nostream#Тільки 8 чоловік із 37 членів законодавчої ради підтримали проект реформи, а 28 проголосували проти.

Раніше 27 продемократичних законодавців повідомили, що проголосують проти проекту. За їхньою заявою, те, що запропонував Пекін 31 серпня 2014 року, — це фальшива демократія. Відповідно до запропонованого варіанту проведення виборів, Гонконгці змогли б проголосувати лише за двох-трьох кандидатів, яких відібрав би спеціальний комітет, підконтрольний Пекіну.

У Гонконгу перед голосуванням протягом двох місяців проходили акції протесту. Демонстранти не згодні з тим, що список кандидатів на посаду голови адміністрації Гонконгу в 2017 році буде затверджувати компартія Китаю.

Як стверджують протестувальники, люди при владі і китайська компартія не поважають народ Гонконгу.

У центрі міста були встановлені наметові табори демонстрантів. Поліція застосовувала до них сльозогінний газ і кийки, а ЗМІ поширили повідомлення, що для розгону протестного руху можуть залучити китайську армію.

Нагадаємо, 31 серпня 2014 року в Пекіні пройшов політичний з'їзд, на якому було ухвалено, що на вибори 2017 року в Гонконзі кандидатів буде відбирати спеціальний комітет з 1200 членів політичної еліти, склад якої великою мірою залежить від Пекіна.

Після цього, восени минулого року, студенти та демократичні активісти зайняли центр Гонконгу для протесту, який тривав протягом кількох місяців і отримав назву «Парасолькової революції». В українських ЗМІ цю тривалу акцію протесту також називали «Гонконгським Майданом».