• Більше 10 тисяч гонконзьких студентів бойкотували заняття

  • Вівторок, 30 вересня 2014 року
Близько 13 тисяч студентів із 25 університетів і коледжів Гонконгу 22 вересня зібралися разом. Ця подія дала старт тижневому бойкоту навчання на знак протесту проти того, що Пекін контролює відбір кандидатів на пост глави адміністрації автономії

Близько 13 тисяч студентів із 25 університетів і коледжів Гонконгу 22 вересня зібралися разом. Ця подія дала старт тижневому бойкоту навчання на знак протесту проти того, що Пекін контролює відбір кандидатів на пост глави адміністрації автономії. Фото: Пань Цзайшу/Велика Епоха

Демократія, Гонконг, протести, заняття, студенти, бойкот

Фото: Пань Цзайшу/Велика Епоха

Представники студентів виступають із промовою на сцені на мітингу в Китайському університеті Гонконга

Представники студентів виступають із промовою на сцені на мітингу в Китайському університеті Гонконга. Фото: Пань Цзайшу/Велика Епоха

Тисячі студентів із 25 університетів і коледжів у Гонконзі провели тижневий бойкот навчальних занять. Вони протестують проти останніх рішень китайської влади, які хочуть посилити контроль над виборами голови адміністрації Гонконгу у 2017 році.

Студенти, одягнені в білі футболки й обв'язані жовтими стрічками, що символізують загальне виборче право, в минулий понеділок вщерть заповнили Китайський університет Гонконгу, аби виступити із промовою, присвяченою старту акції. Як повідомили організатори, до 16:30 кількість учасників сягнула понад 13 тисяч.

Мітинг почався о 14:00 із виступів представників студентів і викладачів, лекцій про захист прав людини та історію студентських рухів і показу ввечері документального фільму «Громадянська непокора» тайванського режисера Чень Юйцзіна.

Обурення студентів виникло після політичного з'їзду, який пройшов 31 серпня у Пекіні. Всекитайський з'їзд народних представників (китайський законодавчий орган, що механічно штампує рішення) постановив, що відбиратиме кандидатів на вибори 2017 року на пост глави адміністрації Гонконгу комітет із 1200 членів політичної еліти, чий склад дуже залежить від Пекіна.

Пекін називає цей процес загальним виборчим правом, оскільки це будуть перші вибори на найвищий пост, у яких зможе взяти участь кожен постійний житель Гонконгу. Але, як вважають супротивники, факт того, що китайська влада контролює відбір кандидатів, перетворює все це на фарс.

«Ніхто не має права покласти край майбутньому всього нашого покоління крім нас самих. Непокора — це надія на те, що гонконгці повернуть нам назад наше майбутнє», — мовилося в декларації студентів, зачитаній на мітингу Алексом Чоу, головою Гонконзької федерації студентів.

«Це поворотний момент, на який уряд Комуністичної партії Китаю (КПК) мусить відповісти, адже дуже багато гонконгців вважають, що метод КПК призначення голови адміністрації несправедливий», — сказав він.

Гонконзька федерація студентів також закликала нинішнього главу адміністрації Лян Чженьїна поспілкуватися зі студентами і пояснити гонконгцям «обурливе рішення» Пекіна.

Школярі середніх і старших класів Гонконгу також наділи і роздавали жовті стрічечки, виражаючи підтримку страйку студентів, повідомляє гонконзьке ЗМІ Apple Daily.

Невелика підтримка прийшла і з материкового Китаю: «Я підтримую студентський страйк, громадянську непокору та Occupy Central у Гонконзі, — написав у твіттері Ху Цзя, активіст, що живе в Пекіні. — Гонконзькі студенти — це дійові особи, які пробудилися, їм у цю епоху пощастило. Вони прокладуть шлях і для китайських студентів».

Canada Hong Kong Link, громадська організація в Торонто, організувала збори на підтримку демократичного руху в Гонконзі. Гонконзькі студенти у Квінслендському університеті технології в Австралії роздавали жовті стрічки і збирали на території студентського містечка підписи під петицією, аби виразити свою підтримку.

Викладачі університетів Гонконгу теж підтримали акцію, і 110 із них зголосилися провести для студентів заняття під час страйку в парку Тамар у Гонконзі.

Студентський страйк є прелюдією до жовтневої акції громадянського руху «Займемо Центр із любов'ю та миром», який вимагає справжнього загального виборчого права. Цей рух планує заповнити весь фінансовий район Гонконгу демонстрантами як спосіб зупинити руку Пекіна чи, принаймні, повідомити всім про незгоду цього міста-держави з новими обмеженнями.

Аби провести реформу виборів, Пекіну знадобиться підтримка понад двох третин Законодавчої ради Гонконгу, для чого необхідно залучити на свою сторону багатьох із демократичних політиків, а їхня підтримка далеко не гарантована. Це голосування, швидше за все, відбудеться на початку наступного року.

Лу Чень, Велика Епоха

Репортаж: Ма Інхой.


Читайте також:
У Гонконзі голосують за демократію
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...