• Екс-лідер КНР Цзян Цземінь припертий до стінки в Шанхаї (частина 3)

  • Сі Цзіньпін готується прибрати колишнього президента
  • Середа, 27 серпня 2014 року
Екс-глава Комуністичної партії Китаю Цзян Цземінь на 18-му Всекитайському з'їзді партії у 2012 році, на якому лідером партії оголосили Сі Цзіньпіна. Новий глава компартії переслідує колишніх соратників Цзяна за звинуваченням у корупції вже 19 місяців поспіль

Екс-глава Комуністичної партії Китаю Цзян Цземінь на 18-му Всекитайському з'їзді партії у 2012 році, на якому лідером партії оголосили Сі Цзіньпіна. Новий глава компартії переслідує колишніх соратників Цзяна за звинуваченням у корупції вже 19 місяців поспіль. Фото: Фен Лі/Getty Images

Схоже, «боротьба проти корупції», що проводиться нинішнім главою КНР Сі Цзіньпіном, дійшла і до колишнього китайського лідера, який правив країною близько 20 років, — Цзян Цземіня. Він залишився в пам'яті західного світу тим, що придушив танками демократичні протести студентів на площі Тяньаньмень у Пекіні в 1989 році, а також запустив у 1999 році жорстоку кампанію переслідування послідовників духовної практики Фалуньгун, яке триває досі. У Цзян Цземіня тепер великі проблеми — після того, як найбільш високопоставлених його соратників заарештували, партійні чиновники на чолі з Сі Цзіньпіном взялися за самого Цзяна.

Це третя частина статті, яка розкриває цей процес.Система корупції


Сі був не першим лідером компартії Китаю, який використовував «корупцію» як привід, щоб усувати своїх ворогів. Але у випадку з фракцією Цзяна це звинувачення в корупції — не просто привід. Воно націлене на всю систему правління, побудовану Цзяном.

Цзян Цземінь вважається в Китаї «блазнем», але все ж йому вдалося залишатися найвпливовішою людиною в Китаї протягом понад 20 років. Створивши корупцію на кожному рівні партії, Цзян «купив» вірність своїх підлеглих.

Оглядачі Китаю часто пишуть про корупцію так, буцімто це звичайна практика, що завжди існувала в рядах компартії Китаю. Але вони упускають той факт, що масштаб корупції Цзяна надзвичайно величезний і безпрецедентний.

Політичні оглядачі Китаю також пишуть про це зазвичай холоднокровно, упускаючи те, яку велику важливість це питання має для самих китайців.

Коли китайці думають про корупцію, вони в першу чергу згадують не про блискучі «Ауді», що мчаться вулицями, не про розпещених коханок чи розкішну їжу. Вони згадують про життя в «ракових селах». Вони думають про отруєну їжу, забруднену воду і про повітря, яким неможливо дихати

Вони пам'ятають, як система трудових таборів була майже викорінена до Цзяна, і як під час його правління вона розрослася до небувалих масштабів.

Вони бачать, що «система підтримки стабільності», яка була побудована Чжоу Юнканом для того, аби переслідувати послідовників Фалуньгун, використовується і проти звичайних людей, що протестують проти того, що в них відібрали будинок чи землю [в Китаї в останні роки будинки багатьох селян були насильно відібрані і зруйновані; корумповані чиновники використовували такий спосіб, щоб розбагатіти на будівництві різних об'єктів нерухомості на місці знесених будинків — прим.ред.].

Крім того, суспільство в Китаї [за час правління компартії] втратило традиційні етичні цінності, які зберігалися в Китаї протягом тисячоліть. Користувачі Інтернету в Китаї поширюють одну жахливу історію за одною і запитують у самих себе: як рівень моралі нації міг впасти настільки низько?

Повалення Цзяна


Найбільш показовим кроком на шляху до того, щоб усунути корупційний уряд, буде повалення самого Цзян Цземіня.

Коли партійні чиновники побачать, що Цзян Цземінь потрапить до рук Сі, мережа впливу Цзяна, поширена по всьому Китаю, почне розпадатися.

Сі, можливо, сподівається, що китайський народ буде згуртований очищеною від корупції компартією, але в Китаї вже більше не вірять в те, що партію можна зберегти.

Кампанія Сі покладе край епосі, але яким буде майбутнє, залишається незрозумілим.

Думка, висловлена автором у цій статті не обов'язково відображає думку редакції «Великої Епохи».

Стівен Грегорі, Велика Епоха


Читайте також:
Цзян Цземінь — ініціатор планового геноциду послідовників Фалуньгун
Колишній диктатор Китаю Цзян Цземінь і його клан на межі краху
Іспанський національний суд видав ордер на арешт Цзян Цземіня за геноцид тибетців
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...