• Тепер хочуть усунути і екс-главу Китаю Цзян Цземіня (частина 2)

  • Сі Цзіньпін готується прибрати колишнього президента
  • Вівторок, 26 серпня 2014 року
Екс-глава Комуністичної партії Китаю Цзян Цземінь під час 18-го Всекитайського з'їзду партії, 14 листопада 2012 року в Пекіні. На цьому з'їзді лідером партії став Сі Цзіньпін, який переслідує членів фракції Цзяна за звинуваченням у корупції ось уже 19 місяців поспіль

Екс-глава Комуністичної партії Китаю Цзян Цземінь під час 18-го Всекитайського з'їзду партії, 14 листопада 2012 року в Пекіні. На цьому з'їзді лідером партії став Сі Цзіньпін, який переслідує членів фракції Цзяна за звинуваченням у корупції ось уже 19 місяців поспіль. Фото: Фен Лі/Getty Images

Навколо шиї екс-глави Китаю Цзян Цземіня затягується «петля». Людина, яка домінувала в політиці Китаю протягом більш ніж двадцяти років, зараз перебуває під слідством у своїх же рідних пенатах — місті Шанхаї. Це друга частина статті, яка більш детально розповість про цю подію.


«Пат»


За даними державного новинного агентства «Сіньхуа», за останні 6 місяців була розслідувана діяльність 85 тисяч чиновників.

І все-таки, незважаючи на масштабність цієї кампанії, 26 червня на засіданні Політбюро Сі Цзіньпін скаржився, що корупційні та антикорупційні сили перебувають у «патовій ситуації».

Чотири дні по тому було опубліковане оголошення, що в той же день потрапили під чистку четверо високопоставлених чиновників: колишній воєначальник вищої ланки Сюй Цайхоу; колишні високопоставлені чиновники у сфері нафтової промисловості Цзян Цзємень (не плутати з екс-главою КНР Цзян ЦзЕмінєм — прим.ред.) і Ван Юнчунь; а також Лі Дуншен, заступник начальника громадської безпеки та глава комітету, який звинувачується в переслідуванні Фалуньгун  (популярної в Китаї духовно-оздоровчої практики цігун, інша назва — Фалунь Дафа).

Незважаючи на цей радикальний крок, фракція Цзяна, схоже, і далі чинить опір.

У Фань, головний редактор китайськомовного журналу China Affairs, недавно сказав NTDTV, що військові й далі підпорядковуються Го Босюну, людині, що вже на пенсії, яку призначив Цзян Цземінь відповідати за озброєні сили Китаю.

«Деякі військові округи, в тому числі Гуанчжоуський і Пекінський, повністю ігнорують Сі Цзіньпіна. Вони виконують накази Го Босюна і його команди», — говорить У Фань.

Фракція Цзяна тривалий час не скоряється ЦК партії, і опір Го — частина цього процесу.

У ті десять років, коли Ху Цзіньтао був номінальним главою КПК, в Китаї була поширена приказка «наказ ніколи не йде далі воріт Чжуннаньхая». Чжуннаньхай — це комплекс в Пекіні, де розміщується штаб-квартира і керівництво КПК.

Сі, для того щоб гарантувати, що він є главою влади, слід повністю викорінити фракцію Цзяна, що означає розібратися з самим Цзяном.

«Життя і смерть»


Але у Сі є ще більш вагома підстава, щоб здійснювати цю кампанію до самого кінця — це боротьба за виживання.

Повідомляється, що в своєму виступі 26 червня в Політбюро Сі сказав: «Коли справа стосується боротьби з корупцією, то життя, смерть і репутація перестають для мене будь-що значити».

Перш ніж його офіційно призначили на вищий пост у партії, Сі дізнався про загрозу власному життю. Відповідно до інсайдерської інформації з партії, розкриття планів перевороту проти Сі і дало старт кампанії проти Цзян Цземіня і його фракції.

Після того як у лютому 2012 року начальник поліції Чунціна Ван Ліцзюнь попросив політичного притулку в консульстві США в місті Ченду, він був переданий Пекіну. В ЦК партії тоді дізналися, що Чжоу Юнкан і Бо Сілай, харизматичний колишній глава Чунціна, якого Цзян хотів зробити наступним генеральним секретарем, збиралися прибрати Сі незабаром після того, як він вступить на посаду.

Після зриву спроби перевороту загрози Сі не припинилися. «Велика Епоха» повідомляла, що приблизно тоді, коли в 2013 році відбувався літній з'їзд керівництва партії в Бейдайхе, Чжоу Юнкан на конференції влаштував спробу замаху на Сі за допомогою бомби уповільненої дії, а другий раз — за допомогою отруєної голки, коли Сі перебував на обстеженні в лікарні.

Китайськомовний World Journal 6 серпня повідомив про широко розповсюджувані чутки серед китайських військових, що Го Босюн планує державний переворот.

Мотив


Хоча західні ЗМІ і почали більш серйозно ставитися до боротьби не на життя, а на смерть між Сі і Цзяном, в стандартних зведеннях не повідомляється про її мотиви. Вони всього лише допускають, що політика компартії Китаю завжди смертельна.

Зрозуміло, що якби Сі проявив перед своїми ворогами слабкість, то він би програв. Але чому ж Цзян Цземіню потрібно було зробити Сі своїм заклятим ворогом?

Відповідь на це питання лежить у білій плямі повідомлень ЗМІ про Китай — в переслідуванні Фалуньгун. 

Цзян Цземінь вступив у змову з Чжоу Юнканом, Сюй Цайхоу, Бо Сілаєм, Лі Дуншеном та іншими високопоставленими керівниками КПК, щоб здійснювати жахливі злочини проти китайського народу.

За даними «Інформаційного центру Фалунь Дафа», відтоді як Цзян у липні 1999 року почав свою кампанію проти послідовників цього вчення, за ґратами постійно перебували сотні тисяч послідовників Фалуньгун.

Метою цієї кампанії було викорінення традиційної китайської духовної практики, якою в 1999 році займалися, згідно з повідомленнями преси того часу, 100 млн китайців. Таким чином, це означало, що режим оголосив війну 1/13 частині населення всього Китаю, трактуючи як злочин бажання тих людей жити за принципами цієї школи — правда, доброта, терпіння.

Послідовників Фалуньгун, що перебували в ув’язненні, як правило, піддавали тортурам і промиванню мізків. За інформацією з сайту Фалуньгун Minghui.org, було підтверджено 3776 випадків смерті від тортур та жорстокого поводження. У зв'язку з труднощами одержання інформації з Китаю, припускається, що число таких смертей — у кілька разів вище.

Крім того, послідовники цього вчення стали мішенню примусового видалення органів. У 2011 році дослідники Девід Кілгур і Девід Мейтас, автори книги «Криваві жнива», в якій розслідувалося насильницьке вилучення органів, і журналіст Ітен Гутман, автор книги «Бійня: масові вбивства, вилучення органів і секретне рішення Китаєм проблеми дисидентства», підрахували, що в період 2000—2008 рр. заради органів було вбито 62 тисячі послідовників Фалуньгун. Зараз ця цифра, ймовірно, буде вже на кілька десятків тисяч більше.

Цзян Цземінь і його фракція бояться Сі Цзіньпіна, тому що він не замішаний у цих злочинах проти людяності. Існує можливість того, що Сі може зупинити це переслідування. Якщо він зробить це, заклики залучити винних до відповідальності в Китаї будуть величезними.

Щоб уникнути відповідальності, фракція Цзяна прагне будь-якими засобами повернути собі владу, що означає спробувати прибрати Сі.

Читайте далі: Частина 3

Стівен Грегорі, Велика Епоха

Думка автора цієї статті не обов'язково відображає погляди «Великої Епохи».


Читайте також:
Цзян Цземінь — ініціатор планового геноциду послідовників Фалуньгун
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...