• В банках Китаю у першому півріччі наплив безнадійних позичок

  • Понеділок, 15 вересня 2014 року
Bank of China оголосив про те, що загальна сума недіючих позичок у першій половині цього року сягнула 12,58 млрд юанів (2 мільярди доларів США). Слідом за тим, як економіка країни уповільнює темпи розвитку, в китайських банках спостерігається значне збільшення кількості недіючих позичок

Bank of China оголосив про те, що загальна сума недіючих позичок у першій половині цього року сягнула 12,58 млрд юанів (2 мільярди доларів США). Слідом за тим, як економіка країни уповільнює темпи розвитку, в китайських банках спостерігається значне збільшення кількості недіючих позичок. Фото: Грег Бейкер/AFP/Getty Images

У зв'язку з тим, що уповільнення зростання економіки Китаю стало серйозним ударом для китайських позикодавців, найбільші банки Китаю повідомили про сплеск у першому півріччі проблемних і кинутих кредитів. За даними Китайської комісії з регулювання банківської діяльності (CBRC), тільки у першій половині цього року недіючі кредити по всій банківській системі країни виросли зі 102,3 млрд юанів (16,6 млрд доларів США) до 694,4 млрд юанів (113,1 млрд доларів США), перевищивши зростання в 99,2 млрд юанів за весь минулий рік.

Найбільші чотири державні банки — Банк Китаю, Сільськогосподарський банк Китаю, Промислово-комерційний банк Китаю і Банк комунікацій — складають близько половини загального чистого прибутку в банківському секторі Китаю.

Згідно зі статтею в China Times за 30 серпня, непогашені недіючі кредити в цих чотирьох банках наприкінці червня виросли на 38,72 млрд юанів. Із них у Банку комунікацій недіючі позички з січня виросли на 4,44 млрд юанів. Його показник прострочених позичок наприкінці червня виріс до 1,13% порівняно з 1,05% в кінці 2013 року. Таким чином, показник виявився на 1,08% вищим середньогалузевого рівня, повідомляє Банківський регулятор Китаю (CBRC).

Далі Банк Китаю, Сільськогосподарський банк Китаю і Промислово-комерційний банк Китаю повідомили, що їхні недіючі кредити за перші шість місяців 2014 р. зросли на 12,58 млрд юанів, 9,69 млрд юанів і 12,05 млрд юанів відповідно.

І Хоймань, президент Промислово-комерційного банку Китаю (ICBC) повідомив, що банк списав у збиток 12,7 млрд юанів безнадійних кредитів, що майже вдвічі більше ніж 6,5 млрд юанів роком раніше. Крім того, банк у першому півріччі продав недіючих кредитів на суму 4 млрд юанів.

Тянь Цзімінь, чиновник із контролю ризиків Сільськогосподарського банку, заявив на брифінгу, що банк списав 6,9 млрд юанів безнадійних позичок і продав ще на 8,3 млрд юанів організаціям, таким як компанії з управління активами. Списані кредити виявилися більш ніж у два рази вищими за 3,34 млрд юанів, які були роком раніше.

Згідно з Wall Street Journal, Банк комунікацій повідомив, що списав за перші шість місяців цього року загалом 4,04 млрд юанів безнадійних кредитів.

В цілому, згідно з розрахунками The Wall Street Journal, п'ять найбільших державних банків Китаю в першому півріччі списали і перевели зі своєї звітності загалом 46,91 млрд безнадійних кредитів. Це більш ніж у два рази перевищує минулорічний показник у 22,07 юанів і показує зусилля банків для того, щоб привести в порядок свою звітність на тлі перспективи появи ще більшої кількості безнадійних кредитів.

У зв'язку зі збільшенням проблемних кредитів банки прагнуть підвищити свій норматив достатності капіталу, випускаючи привілейовані акції. В четвер голова ICBC Цзян Цзяньцін сказав на прес-конференції, що банк протягом року може випустити до 35 млрд юанів (5,7 млрд доларів США) зарубіжних привілейованих акцій. Раніше банк згадував про плани випустити до 80 млрд юанів привілейованих акцій, розділених між оншорними й офшорними траншами.

Сільськогосподарський банк отримав схвалення від CBRC випустити 800 мільйонів привілейованих акцій вартістю до 80 млрд юанів, тоді як Банк Китаю погодив рішення випустити 600 млн оншорних привілейованих акцій на суму до 60 млрд юанів, а також привілейованих акцій на 6,5 мільярда доларів США в офшорній пропозиції, говориться в документах банку, опублікованих на Гонконзькому біржовому сайті.

Банки повідомляють, що збільшення проблемних кредитів бере початок зі сталеплавильного, виробничого секторів і з сектора малого бізнесу, які найбільш постраждали від уповільнення економічного зростання Китаю. За словами старшого аналітика Банку комунікацій Сюй Веньбіня, вони будуть як і раніше відшкодовувати більшість безнадійних кредитів, і він прогнозує, що до кінця цього року показник безнадійних кредитів Китаю збільшиться до 1,14—1,19%.

Інші експерти вторять думці Сюя, очікуючи, що безнадійні кредити поповзуть вгору. Серед них аналітик банку Standard&Poor Ляо Цян, який сказав: «Якість активів китайських банків як і раніше падає вниз у результаті тиску різних факторів, і ми не бачимо, коли воно зможе досягти своєї нижньої межі... Цілком імовірно, що в майбутньому погіршення може прискоритися».

Гу Чуньцю, Велика Епоха


Читайте також:
Інвестиції у Китай впали до 2-річного мінімуму
Розвінчування міфів про Китай: міф №1
Іноземним банкам важко в Шанхаї
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...