• У київському метро можна буде оплатити проїзд банківською картою

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Неділя, 21 червня 2015 року

Нові турнікети київського метрополітену прийматимуть оплату через банківські картки. Зручна система оплати дозволить багатьом киянам відмовитися від придбання жетонів і проїзних. Керівництво метрополітену планує презентувати цю новинку вже 20 червня, повідомляють «Вести».

Спрощена система оплати проїзду в метро стане можливою завдяки новим турнікетам, що містять спеціальні зчитувальні системи, подібні до тих, які сьогодні використовують на входах у банки. Щоб оплатити проїзд, пасажиру буде достатньо провести картою в рознімі на турнікеті, з неї спишуться 4 грн, і прохід буде відкритий.

На першому етапі нову систему оплати проїзду банківською картою планується впровадити на 18 центральних станціях. Як розповіли в КМДА, київський метрополітен стане четвертим у світі, куди можна буде зайти, заплативши банківською картою. Це дозволить зменшити стовпотворіння при касовій зоні метро і прискорити прохід пасажирів через турнікети. Для тих, хто рідко користується метрополітеном, ця система також буде зручною: їм не доведеться стояти в чергах для придбання жетонів.

Зараз проект реалізовується як експеримент і за спонсорські кошти. Повідомляється, що всі карти системи MasterСard будуть придатні до оплати.

Також у київському метро може з'явитися ще одна інновація — поповнення проїзного через Інтернет за допомогою банківської карти. Однак зараз існують деякі проблеми з її реалізацією: «Коли йде оплата на турнікеті, відбувається списання грошей. Тут же потрібно зробити систему, коли замість грошей на карти будуть нараховуватися поїздки. Це основна складність, над якою ми працюємо», — говорить прес-секретар першого заступника голови КМДА Ігоря Ніконова Роксолана Шейко.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...