• Розроблено вітряні турбіни, які не шкодитимуть птахам

  • Понеділок, 16 листопада 2015 року

Іспанська компанія Vortex Bladeless представила свою нову розробку — безлопатеві вітряні турбіни. Вони є більш безпечними для навколишнього середовища і є більш дешевою альтернативою вже відомим вітряним турбінам, здатним виробляти електроенергію за допомогою вітру.

Вітряна турбіна виконує свої завдання завдяки лопатям пропелера. Представлена ж новинка має вигляд сигарети-самокрутки і принцип її дії зовсім інший. Вона приводиться в дію і генерує електрику завдяки ефекту завихрюваності.

Архітектори та інженери, як правило, воліють нівелювати ефект завіхрюваності у своїх конструкціях, оскільки вона може стати причиною їх руйнування, але розробникам Vortex Bladeless вдалося знайти рішення і використовувати розгойдування турбіни в потрібних цілях. Вірна форма турбін була підібрана за допомогою комп'ютерних розрахунків. Легка конструкція, створена з композитного матеріалу, у складі якого скло і вуглецеве волокно, дозволяє зробити завихрювання в турбіні синхронним, а вібрації — максимальними.

Амплітуда руху турбіни може збільшуватися не тільки під впливом вітру, а й завдяки двом магнітам, що розташовані унизу щогли і виконують роль неелектричного мотора. Генератор змінного струму трансформує механічну енергію в електричну.

Коефіцієнт корисної дії безлопатевої турбіни Vortex в середньому в три рази менше, ніж вітряної. Компенсувати різницю, на думку розробників, можна буде за рахунок більшої кількості компактних конструкцій на ідентичній за розміром площі.

До того ж, виготовлення безлопатевих турбін обійдеться виробнику набагато дешевше. Вони також безшумні і безпечні для навколишнього середовища — в лопаті не потраплять випадково птахи. Компанія Vortex Bladeless змогла залучити для розкрутки проекту 1 млн доларів інвестицій і вже через рік планує представити першу модель безлопатевої турбіни Vortex.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...