• Як технічні домашні прилади впливають на організм

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    П'ятниця, 28 серпня 2015 року

З кожним днем техніка і різні сучасні технології все міцніше входять в наше життя, і сьогодні ми вже не уявляємо жодного дня без них. Різні прилади та технологічні новинки, від комп’ютерів, електронних книг, планшетів і смартфонів, до соціальних мереж і комп’ютерних ігор — все це не просто змінило наше життя, але й наші звички, які як допомагають нам у житті, так і ускладнюють його, формуючи залежності та змінюючи наш характер.

Коли згадують про негативний вплив техніки на наше життя, багатьом на думку відразу приходить — вплив джерел електромагнітного випромінювання, наприклад, комп’ютера. Дійсно, джерела слабкого електромагнітного випромінювання, що діє протягом тривалого проміжку часу, є небезпечними. До таких джерел, крім комп’ютера, належать також аудіо- та відеотехніка, мобільні телефони, мікрохвильові пічі, телевізори та побутова техніка. Під вплив електромагнітного випромінювання потрапляють нервова, імунна, статева та ендокринна системи організму.

Це те, що знає про вплив сучасної техніки і технологій, хоча б поверхово, більшість із нас. Однак це ще не все. Поговоримо про іншу, не менш важливу, сторону такого впливу. Раніше у статті «Побічні ефекти в роботі з технікою» вже згадувалося про те, що 85% людей відчувають напади люті, істерики, сильного стресу та інших нервових розладів від… проблем, що виникають у роботі технологічних пристроїв.

Так, «синдром пісочного годинника» — розвивається від одного тільки очікування під час роботи за комп’ютером, коли на екрані курсор застиг у вигляді пісочного годинника — може викликати відчай, почуття безсилля і паніку.

В той же час, така незамінна річ як Інтернет також має свою зворотну сторону. Японські і англійські медики детально досліджували питання про те, як Інтернет впливає на пам’ять людини. Приводом до подібних досліджень стало велике число скарг їхніх пацієнтів на проблеми з пам’яттю.

Підсумки дослідження, що було проведено в одній з японських лікарень серед пацієнтів віком від 20 до 35 років, здивували не лише науковців. Виявилося, що нове покоління, привчене до пристроїв «зовнішньої пам’яті», втрачає основні функції пам’яті. Люди все гірше запам’ятовують нову інформацію, стають не здатні виділити з великого обсягу інформації необхідне.

Сучасна техніка, Інтернет завжди під рукою, і вже немає необхідності тримати щось у пам’яті, куди простіше знайти потрібну інформацію в Інтернеті.

Що стосується соціальних мереж і подібних сучасних засобів зв’язку, тут ситуація теж не оптимістична. Соціальні мережі, що використовуються багатьма для розширення кола спілкування, зав’язування нових контактів тощо, лише підсилюють почуття самотності.

Якщо говорити про українців, то, за словами експертів, все більше українців потрапляє в залежність від комп’ютера, витрачаючи до 27 годин на місяць або трохи менше однієї години в день на спілкування в соціальних мережах.


Читайте також:
Що таке щастя?
Вчіться насолоджуватися життям!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...