• Як харчуватися влітку найкращим чином?

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Субота, 11 липня 2015 року

Правильний раціон — це не тільки здорова їжа. Для підтримки гарного здоров’я та відмінної фізичної форми велике значення має прийом їжі з урахуванням сезонних змін природи. У цьому випадку ваш організм не тільки буде отримувати всі необхідні поживні речовини, але й без зусиль їх засвоювати. Сезонне харчування — не тільки смачно, але й корисно.

Основи сезонного харчування були закладені ще на Сході сотні років тому. Основна «ідея» харчування відповідно до сезонів року полягає в тому, що кожному сезону відповідає основний, доповнювальний, нейтральний і негативний смаки. Було відмічено, що в певному сезоні активізується діяльність певного органу. І залежно від пори року різні продукти по-різному діють на наш організм. Як наслідок, одна й та ж їжа в різні сезони може як оздоровити наш організм, так і нашкодити йому.

Раніше ми вже говорили про весняний раціон. Сьогодні зупинимося на тому, яким має бути харчування влітку (з 21 травня по 22 липня).

Влітку найбільш активний тонкий кишечник, серце та кровоносна система. Основний смак цього сезону — гіркий — стимулює роботу цих систем. Щоб оздоровити серце, кровоносну систему та тонкий кишечник, вживайте гірку їжу.

Продукти гіркого смаку:

— капуста, редис, редька, гарбуз, помідори, патисони, ріпа, буряк, кабачки, огірки, цибуля, бруква, молода картопля;

пророщені зерна;

— пшоно;

— м’ясні продукти: баранина;

— приправи: гірчиця, хрін;

— сухофрукти: чорнослив, курага, сушені груші та яблука.

Доповнювальний смак — кислий. Продукти кислого смаку: курка, випічка.

Нейтральний смак — гострий і солодкий.

Негативний — солоний.

Влітку не слід вживати свинину, квасолю — ці продукти можуть викликати проблеми в роботі шлунку, а солоні продукти зашкодять серцево-судинній системі.


Читайте також:
Чим втамувати спрагу влітку?
Як оздоровити кишечник без ліків

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...