• Які небезпечні речовини містяться в косметиці

  • Неділя, 4 травня 2014 року

Ендокринні руйнівники — хімічні речовини, які, потрапляючи в організм людини, впливають на нього подібно до гормонів або впливають на правильну роботу гормонів.

Навіть незначна кількість ендокринних руйнівників, яка перевищує граничнодопустимі концентрації, може серйозно змістити гормональний баланс в організмі людини. Їхня дія може проявлятися в різких змінах настрою, емоційних зривах, у зміні реакції на навколишню дійсність.

Крім того, вплив речовин — ендокринних руйнівників має накопичувальний ефект і з часом може призвести до змін у стані здоров’я людини. В першу чергу, страждає репродуктивна сфера, придушуються прояви сексуальності, аж до того, що можуть змінитися ознаки статевої приналежності. Це пояснюється тим, що більшість ендокринних руйнівників діє подібно до жіночих гормонів — естрогенів, а їхня дія в чоловічому організмі протилежна дії чоловічого гормону — тестостерону.

Хімічні речовини, що діють як ендокринні руйнівники, зустрічаються в усіх видах промислово виробленого м’яса (в яловичині, свинині, курятині, індичці тощо, оскільки тваринам дають гормони) і в молочних продуктах. Ендокринні руйнівники можуть міститися в побутових хімікатах, мийних та косметичних засобах. Їх також можна «знайти» у виробах із пластику, в пестицидах, в автомобільних вихлопах.

Заходи щодо зниження потенційного шкідливого впливу ендокринних руйнівників:

  • Використовуйте в побуті менше товарів побутової хімії, наприклад, мийних засобів та косметики, які часто містять ендокринні руйнівники.
  • Уникайте обробки одягу препаратами типу «антиплями», уникайте використання пральних порошків та кондиціонерів, які містять компоненти, що видаляють плями.
  • Уникайте використання антибактеріального мила, що містить триклозан (широко відомого як ендокринний руйнівник).

За матеріалами Ольги Цигульової, координатору програми з хімічної безпеки ВЕГО «МАМА-86».


Читайте також:

Краса та здоров’я

Безпечність сучасної косметики під питанням

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...