• Як вибрати безпечну косметику

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Неділя, 23 лютого 2014 року

Ні для кого не секрет, що більшість косметичних засобів та засобів особистої гігієни становлять загрозу для нашого здоров’я. Це стосується як фірмової косметики, так і більш дешевої. Попросту кажучи, такі поняття як «безпека» та «натуральність» дуже рідко в дійсності співвідносяться з косметичними засобами.

У наш час більшість компонентів натурального походження замінюються більш простою у виробництві «хімією»: екстракти, барвники, добавки, емульгатори, ароматизатори тощо.

Список дозволених у використанні в косметиці хімічних речовин постійно змінюється. Можна згадати про такий антисептик як гексахлорофен. До 70-х років він широко застосовувався в різних косметичних засобах: дезодорантах, шампунях, зубних пастах. Після виявлення його токсичної дії, він був заборонений. На сьогодні існує перелік потенційно небезпечних речовин, до яких слід поставитися уважно.

Які небезпечні речовини може містити косметика?

Дезодоранти, духи, лаки для волосся тощо містять фталати — одні з найнебезпечніших речовин: вони призводять до зміни гормонального фону, викликають вроджені вади, пригнічують дітородну функцію. Особливо вони небезпечні для вагітних. В Європейському союзі було вжито заходів щодо заборони на використання в косметиці ди(2- етилгексін)фталата та ди-н-бутилфталата (ДБФ). На сьогоднішній день на косметичному ринку все ще складно знайти продукцію, що не містить фталатів.

Мило, гель для душа, шампунь. Містять токсичні речовини, що утворюють піну: диетаноламін (ДЕА, DEA), триетаноламін (ТЕА, TEA), лауретсульфат. Небезпека: провокують алергічні реакції, сухість шкіри і волосся, подразнення очей.

Кондиціонери для волосся, креми можуть містити стеаралконіум-хлорид, який викликає алергічні реакції.

Дезодоранти, зубна паста і мило можуть містити парабени і триклозан. І хоча вплив цих хімічних сполук на здоров’я не достатньо ще вивчений, проте, відомо, що парабени є естрогеноподібними речовинами, які впливають на стан жіночої статевої системи.

Якщо ви приймаєте душ, то триклозан, що міститься в лосьйонах і гелях, вступає в реакцію з хлором з водопровідної води. В результаті реакції виходить хлороформ — потенційний канцероген, який може проникати в організм через шкіру.

Пінки для вмивання, тоніки та інші засоби щоденного догляду містять стабілізатори — консерванти, що пригнічують ріст мікроорганізмів: метил-, пропіл-, бутил- і етилпарабен. Ці речовини мають гормональну дію (точніше, естрогеноподібну). Особливо небезпечні для вагітних (викликають патології репродуктивної функції майбутньої дитини) і для жінок, яким протипоказаний естроген (рак грудей).

Зволожувальні креми містять небезпечні пропіленгліколь та етиленгліколь. Можуть викликати кропивницю та екзему.

Більшість косметичних засобів містять токсичні консерванти Гермол II і Гермол115 (Germall II, Germall 115). Викликають контактний дерматит.

Засоби для волосся, очищувальні засоби для обличчя: лосьйони, тоніки можуть містити діоксан — найсильніший канцероген. Самого його не додають у косметичні засоби. Проте він має ряд похідних сполук, що є не менш небезпечними і зустрічаються в засобах для догляду. Похідні діоксану — речовини групи з закінченням -laureths, a також оксид етилена.

Їх застосовують у косметичному виробництві як поверхнево активні речовини (ПАР), емульгатори і плівкоутворювачі. Крім цього, до похідних діоксану відносять поліетиленгліколь (PEG), поліоксіетилен, речовини з закінченнями -eth і -oxynol, а також Sodiumolethsulfate.

Як уберегти себе від покупки такої косметики?

Головні особливості безпечної косметики:

1) безпечна косметика не зберігається довго. Натуральні консерванти, що входять до складу такої косметики можуть зберігатися не більше півтора року. До таких речовин відносять сорбінову, бензойну, саліцилову кислоти, ефірні масла і вітамін Е (має ще менший термін зберігання).

2) така косметика має відмінну упаковку: вона не містить метал і придатна для вторинної переробки.

3) у переліку складових натуральної косметики не повинно бути продуктів нафтоперероблення (mineral oil).

4) на флаконах натуральних косметичних засобів може бути написано: «перед використання інтенсивно збовтати». При виробництві такої косметики не використовують емульгатори, внаслідок чого вона може мати неоднорідний склад.

5) у безпечну косметику не додають барвники та ароматизатори.

Вибирайте безпечну косметику з мінімальною кількістю потенційно небезпечних речовин.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...